کرج، منطقه ۹، بلوار طالقانی جنوبی برج طالقانی
تهران آریاشهر برج گلدیس

60 هرتز در مقابل 120 هرتز برای تلویزیون 


60 هرتز در مقابل 120 هرتز برای تلویزیون

 60Hz-vs-120Hz-

تلویزیون‌ها متفاوت از نمایشگرها کار می‌کنند، بنابراین همیشه بهتر نیست نرخ تازه‌سازی بالاتری داشته باشید. در اینجا یک مقایسه کوتاه بین 60 هرتز در مقابل 120 هرتز برای تلویزیون  وجود دارد با نمایندگی تلویزیون های سامسونگ در کرج , نمایندگی تلویزیون سامسونگ در تهران همراه ما باشید .

 

انتخاب بین تلویزیون 120 هرتز و 60 هرتز بیشتر به نوع محتوایی که تماشا می کنید بستگی دارد. تلویزیون های 120 هرتزی برای انجام بازی های ویدیویی و تماشای محتوای بومی 24 فریم بر ثانیه بهتر هستند.

 

با این حال، اکثر تلویزیون های جدید از 120 هرتز پشتیبانی می کنند، بنابراین باید روی سایر مشخصات مهم تلویزیون نیز تمرکز کنید، مانند نوع پنل، سرعت زمان پاسخگویی، تاخیر ورودی و غیره.

 

آیا نمی دانید که آیا باید یک تلویزیون 120 هرتزی خریداری کنید و آیا ارتقاء از 60 هرتز ارزش آن را دارد؟

 

خوب، با توجه به اینکه اکثر تلویزیون های مدرن از 120 هرتز پشتیبانی می کنند، اگر یک تلویزیون کاملاً جدید می خواهید انتخاب زیادی نخواهید داشت.

با این حال، تا زمانی که به دنبال مشخصات دیگر مرتبط با تلویزیون های جدید مانند وضوح 4K Ultra HD، فناوری HDR و OLED نباشید، تغییر به یک تلویزیون جدید صرفاً به این دلیل که از 120 هرتز پشتیبانی می کند برای اکثر افراد ارزش آن را ندارد، به استثنای گیمرهایی کنسول های سازگار یا رایانه های شخصی بازی با قابلیت 4K 120FPS.

در این مقاله، تعمیرکاران تلویزیون ما در تهران و تعمیرکاران تلویزیون در کرج به جزئیات در مورد آنچه که یک تلویزیون 120 هرتزی در مقایسه با تلویزیون استاندارد 60 هرتزی ارائه می دهد، خواهند پرداخت.

امیدواریم پس از خواندن توصیه های تعمیرکاران تلویزیون ما در تهران و تعمیرکاران تلویزیون در کرج بتوانید خودتان تصمیم بگیرید که آیا ارتقا ارزش آن را دارد یا خیر.

 

تفاوت بین 120 هرتز واقعی و 120 هرتز “جعلی” چیست؟

برخی از تولیدکنندگان تلویزیون ممکن است ویژگی یک تلویزیون را به عنوان «نرخ حرکت 120 هرتز» تبلیغ کنند. این نرخ رفرش ۱۲۰ هرتز واقعی نیست، زیرا تلویزیون فقط می‌تواند تا ۶۰ فریم در ثانیه نمایش دهد و بقیه را شبیه‌سازی کند تا حرکت روان‌تر به نظر برسد.

این به عنوان هموارسازی حرکت یا درون یابی نرخ فریم نامیده می شود که می توانید در اینجا بیشتر در مورد آن بیاموزید.

بنابراین، مطمئن شوید که تلویزیون مورد علاقه شما از نرخ تازه سازی 120 هرتز پشتیبانی می کند!

در حال حاضر، اکثر تلویزیون‌های 4K جدید از 120 هرتز پشتیبانی می‌کنند، اما معمولاً تنها در وضوح‌های پایین‌تر 1080p و/یا 1440p، اگرچه تلویزیون‌های رده بالای 4K 120 هرتزی نیز در دسترس هستند، مانند تلویزیون‌های OLED ال‌جی با HDMI 2.1.

 

با در نظر گرفتن این موضوع، فراموش نکنید که برای استفاده از نرخ رفرش 120 هرتز، دستگاه شما نیز باید از آن پشتیبانی کند.

در واقع، تمام کارت‌های گرافیکی جدید رایانه‌های شخصی بازی از 4K در 120 هرتز و بالاتر پشتیبانی می‌کنند، اما در مورد کنسول‌ها، Xbox One X و S از فرکانس 120 هرتز در 1080p و 1440p پشتیبانی می‌کنند، در حالی که PS5 و Xbox Series X/S از 120Hz در 4K پشتیبانی می‌کنند. هم.

با این حال، اگر محتوایی تا 60 فریم در ثانیه را در تلویزیون 120 هرتزی خود تماشا می کنید، تصویر با تلویزیون 60 هرتز تفاوتی نخواهد داشت. و از آنجایی که این باعث می شود اکثر محتواها تولید شوند، بسیاری 120 هرتز را برای تلویزیون ها غیر ضروری می دانند.

از طرف دیگر، یک استثنا در این مورد، تماشای محتوای بومی 24 FPS از یک منبع رسانه ای مانند Blu-ray است.

در مورد آن فکر کنید: از آنجایی که منبع نمایشگر را 24 فریم در ثانیه تغذیه می کند، یک تلویزیون 60 هرتزی باید به طور متناوب بین 24 فریم در ثانیه، 3 و 2 فریم اضافه کند تا تصویر تولید شود.

این روش به عنوان “3:2 pulldown” نامیده می شود و می تواند باعث ایجاد لرزش جزئی در صحنه های خاص شود، اگرچه بسیاری از آنها متوجه همه این موارد نمی شوند.

از سوی دیگر، یک تلویزیون 120 هرتز، 5 فریم را در بین 24 فریم در ثانیه اضافه می کند (5:5 کشویی)، که تجربه تماشای نرم تری را ارائه می دهد، زیرا تعداد فریم های اضافه شده همیشه یکسان است.

علاوه بر این، برخی از تلویزیون‌های 60 هرتزی می‌توانند با تغییر نرخ تازه‌سازی به 48 هرتز یا 72 هرتز در هنگام شناسایی محتوای 24 فریم بر ثانیه، این لرزش 24p را حذف کنند، بنابراین لازم نیست به تنهایی به 120 هرتز اعتماد کنید.

 

نتیجه

در مجموع، اگر یک رایانه شخصی بازی یا کنسولی دارید که از 120 هرتز پشتیبانی می‌کند یا قصد خرید آن را دارید، قطعاً باید یک تلویزیون 120 هرتزی تهیه کنید، زیرا تجربه‌ای واکنش‌پذیرتر و همه‌جانبه‌تر از بازی را ایجاد می‌کند.

برچسب: #

مجرب ترین تعمیرکاران تلویزیون در کرج و تهران در کام سرویس
کام سرویس نمایندگی تعمیرات تلویزیون های الجی و سامسونگ
هفت روز هفته 24 ساعته | تلفن پشتیبانی:09981595595
کرج استان البرز، کرج، منطقه ۹، بلوار طالقانی جنوبی برج طالقانی
تمام حقوق این سایت متعلق به کام سرویس ایران می باشد. ©