نمایندگی تعمیر تلویزیون های سامسونگ و الجی در کرج

نحوه تعمیر پنل شکسته تلویزیون ال ای دی توسط تعمیرکار تلویزیون در کرج

 

پنل شکسته تلویزیون ال ای دی و راهکار تعمیر آنرا در این مقاله بررسی می کنیم.

خرابی پنل و ترک پنل هم همین مشکل است. اگر پنل تلویزیون خود دچار ترک و خرابی شد،

قبل از اینکه هر ال سی دی، ال ای دی، 4K، پلاسما، صفحه تخت یا هر پنل دیگری را تعمیر کنید، باید بررسی کنید که کدام شناسه واقعی ترک یا شکسته شده است. زیرا مکان های زیادی برای خراب شدن و کرک کردن مشکلات مربوط به تلویزیون وجود دارد. و تعمیر پنل شکسته تلویزیون ال ای دی

 

فرآیند تعمیر پنل شکسته تلویزیون ال ای دی

اول از همه باید پیدا کنید که کدام نوع ترک و مشکل خراب در پنل تلویزیون شما ظاهر می شود. پس از آن باید با توجه به مشکل، ترک پنل را تعمیر کنید.

خرابی پنل و ترک پنل یک آسیب فیزیکی است که در اکثر مواقع قادر به رفع یا تعمیر این مشکل نمی باشد.

فرآیند اول: بسیاری از پنل های LCD LED، 4k و تلویزیون پلاسما دارای یک شیشه ایمنی روی صفحه نمایش هستند. برای ترک این شیشه شما یک خط عمودی، خط افقی، صفحه تیره، نیمه نمایشگر، نقطه در یک پنل و غیره را مشاهده خواهید کرد. همه اینها قابل تعمیر هستند اگر روی پنل یا صفحه تلویزیون خود شیشه ایمنی داشته باشید، در غیر این صورت باید مرحله یا فرآیند زیر را دنبال کنید.

broken panel

در تصویر بالا مشکل خرابی پنل را مشاهده می کنید.

در صورتی که موارد فوق الذکر نتیجه بخش نبود تنها بایستی پنل بصورت کامل با پنل تلویزیون مشابه تعویض گردد

زمانی که تصمیم به تعویض پنل تلویزیون خود دارید، به یک تکنسین ال سی دی ال ای دی خوب و حرفه ای مراجعه کنید. زیرا برای تعویض و تعویض پنل تلویزیون تجربه عملی زیادی خواهم داشت.

کام سرویس نمایندگی تعمیر تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی برندهای سامسونگ , و سونی در کرج تعویض پنل را بصورت کاملا استاندارد و تضمین شده برایتان انجام خواهد داد برای ارتباط با تعمیرکار تلویزیون در کرج با شماره 09200595596 تماس حاصل فرمایید  تا کارشناسان تعمیرکار تلویزیون در کرج با شما تماس حاصل فرمایند و تعمیرکار تلویزیون را به ادرس شما در کرج اعزام نمایند

اگر تمام قسمت پنل شما خراب شد، پیشنهاد تعمیرکار تلویزیون در کرج این است که آن پنل را تعمیر نکنید. بنابراین می خواهم به شما بگویم که پنل تلویزیون خود را با یک پنل جدید تغییر دهید.

نکته:هزینه تعمیر پنل بستگی کامل به مدل تلویزیون دارد و معمولا پنل تلویزیون های گرانقیمت هزینه بیشتری خواهد داشت

 

 

نحوه تعمیر پنل تلویزیون

قبل از تعمیر هر پنل باید در مورد آن پنل اطلاعاتی کسب کنید که مشکل آن پنل چیست. پس از دانستن مشکل پنل، باید راه حلی برای آن مشکل پیدا کنید. اگر قبلاً در مورد آن مشکل می دانید پس چیز خوبی است و اگر نمی دانید ابتدا اطلاعات خوبی در مورد آن بدست آورید، تمام اطلاعات داخل این پست را دریافت خواهید کرد.

فرآیند تعمیر پنل

مراحل تعمیر پنل بسیار زیاد است، اما من تمام مراحلی که از طریق آن پنل را تعمیر می کنم را به شما می گویم. دو نوع مشکل در داخل پنل وجود دارد، یکی از نظر فیزیکی و دیگری مکانیکی.

نکته: در صورت اسیب دیدگی فیزیکی پنل امکان تعمیر وجود ندارد و تنها در صورتی پنل قابل تعمیر است که قطعه باگر یا ایراد سخت افزاری وجود داشته باشد

مرحله اول

اگر تصویری در پنل مشاهده نشود اول از همه باید ولتاژ پنل را بررسی کنید، منبع تغذیه اصلی پنل از منبع تغذیه اصلی تلویزیون است. اگر منبع تغذیه در داخل پنل وجود دارد، باید فیوز پنل را بررسی کنید. و این به این معنی است که پنل شما دچار اتصال کوتاه است؟ و اگر اتصال کوتاه پیدا کردید، این یک چیز عالی است، پس از حذف آن تنظیمات، پانل شما درست می شود. این اولین نحوه تعمیر پنل ال ای دی ال سی دی است.

مرحله دوم

اگر تمام ولتاژهایی در PCB پانل وجود داشته باشد اول از همه، اگر هیچ تصویری در داخل پنل وجود ندارد، ابتدا باید ولتاژ اصلی موجود در آن را بررسی کنید. و اگر همه ولتاژها برای شما ایمن هستند، اگر تصویر در پنل نیامد، باید آی سی COF را بررسی کنید. این دومین نحوه تعمیر پنل ال ای دی ال سی دی من است.

مرحله سوم

من در مورد اصلاح پنل در این فرآیند به شما خواهم گفت.

این فرآیند اصلاح سخت ترین است زیرا اگر دانشی در مورد این اصلاح ندارید، برای انجام اصلاح باید بسیار گران باشید. زیرا فرآیند اصلاح توسط افرادی که مدت زیادی در این زمینه فعالیت داشته اند قابل انجام است و بسیار هستند

با آگاهی از همه این موارد، فقط آن افراد می توانند اصلاح را به درستی و به خوبی انجام دهند. از طریق این نوع پست مقاله، من فقط می توانم به شما اطلاعات تئوری بدهم. بنابراین اگر اطلاعات عملی می خواهید،

اگر ولتاژ اصلی در داخل پنل است، اگر تمام آن ولتاژها ولتاژی را در داخل آن ندارند، از طریق این فرآیند می توانید آن پنل را تعمیر کنید. در ابتدای این فرآیند به شما گفتم که ولتاژ پایه پنل که همان ولتاژ تعمیر پنل است چقدر است، برای تعمیر هر پنل ابتدا باید از تمام آن ولتاژها مطلع شوید و این بسیار مهم است.

نکات پایانی

اگر پنل شما پس از انجام تمام مراحل بالا تعمیر نشد و باید ولتاژهای COF IC را بررسی کنید. حتی پس از رعایت تمام موارد بالا، اگر پنل شما ثابت نشد، باید آی سی COF پنل را بررسی کنید و ببینید آیا ولتاژ مورد نیاز در داخل آی سی COF وجود دارد یا خیر. من می دانم که همه تکنسین های تلویزیون ال سی دی ال ای دی بارها در حین بررسی ولتاژ پانل COF آی سی که در هر پنل ال ای دی ال سی دی استفاده می شود با مشکل مواجه می شوند. بنابراین امروز قصد دارم در مورد انواع ولتاژهای COF IC بحث کنم.

اگر اطلاعاتی در زمینه تعمیر تلویزیون ال سی دی ال ای دی و تعمیرات الکترونیک ندارید، میتوایند با تعمیرکار تلویزیون در کرج در کام سرویس نمایندگی تعمیر تلویزیون در کرج از طریق فرم مشاوره در صفحه اصلی ارتباط برقرار نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست شما با موفقیت ثبت شد!

به زودی همکاران ما جهت پیگیری مشکل با

شما تماس خواهند گرفت .