پشتیبانی: 09200595596
پشتیبانی: 09981595595

چگونه صفحه نمایش شکسته تلویزیون را تعمیر کنیم؟

ادمین 26 آذر 1401 بدون دیدگاه

چگونه صفحه نمایش شکسته تلویزیون را تعمیر کنیم؟

چگونه صفحه نمایش شکسته تلویزیون را تعمیر کنیم؟

چگونه صفحه نمایش شکسته تلویزیون را تعمیر کنیم؟

نحوه تعمیر صفحه نمایش شکسته تلویزیون

اگر خطوط افقی و عمودی را در صفحه نمایش خود مشاهده کردید، نشانه شکسته بودن صفحه تلویزیون است. تعمیر تلویزیون خراب کار پیچیده ای است و ممکن است هزینه ای برای شما داشته باشد با نمایندگی تلویزیون سامسونگ در کرج همراه و نمایندگی تلویزیون سامسونگ در تهران باشید با چگونه صفحه نمایش شکسته تلویزیون را تعمیر کنیم؟

بنابراین، اگر از نظر فنی سالم نیستید، توصیه می کنیم با تکنسین تلویزیون مشورت کنید و آن را تعمیر کنید. در غیر این صورت، ما این مقاله را با چند روش مفید برای تعمیر صفحه نمایش شکسته تلویزیون آماده کرده ایم.

آیا شکستگی صفحه تلویزیون قابل تعمیر است؟

امکان تعمیر صفحه نمایش شکسته تلویزیون به شدت آسیب بستگی دارد. روش DIY (خودت انجامش بده) می تواند به نوعی خراش های جزئی و پیکسل های مرده را برطرف کند. با این حال، تضمین نمی کند که صفحه تلویزیون شما را بازگرداند.

هشدار: قبل از تعمیر صفحه تلویزیون، لطفاً بررسی کنید که آیا هنوز در دوره گارانتی هستید یا خیر. اگر تمایل به تعمیر تلویزیون در حین گارانتی دارید، ممکن است قرارداد را باطل کند و ممکن است با مشکل مواجه شوید.
اگر فقط با خطوط افقی صفحه تلویزیون خود سروکار دارید و نه صفحه نمایش شکسته، می توانید این مقاله جامع را برای رفع آن مطالعه کنید.

اگر ترک های روی صفحه تلویزیون شما بر تجربه تماشای شما تأثیر نمی گذارد و با آن راحت هستید، نیازی به تعویض کل صفحه ندارید.

اگر صفحه‌نمایش با انواع آسیب‌های زیر دارید، به شما توصیه می‌کنیم از تعمیرات DIY دوری کنید، زیرا می‌تواند آسیب بیشتری وارد کند.

ترک های خط مو

ترک‌های مویی را می‌توان با روش DIY تا حدودی برطرف کرد، اما اگر به قسمت‌های داخلی نیز آسیب وارد شده باشد، ترک‌های تار عنکبوتی ممکن است پیچیده باشند.

صفحه تلویزیون خراشیده با کمک مداد

برای اینکه ببینید آیا ترک قابل رفع است یا خیر، یک پارچه صاف بردارید و آن را روی ترک بکشید. اگر نوعی ناهمواری در صفحه نمایش احساس می کنید، احتمالاً توسط خودتان قابل رفع نیست. اطمینان حاصل کنید که از دست خالی خود برای عبور از روی ترک استفاده نمی کنید. در غیر این صورت، ممکن است در نهایت صدمه ببینی.

اولین راه حل استفاده از پاک کن در پشت مداد است. بسیاری از کاربران گزارش دادند که می توانند ترک های خط مو را با مالیدن آرام پاک کن بر روی ناحیه ترک خورده برطرف کنند. اگر ندارید، یک پاک کن مداد جدید بخرید. اگر می خواهید نتایج بهتری داشته باشید، از پاک کن خارج از جعبه هندسی کودک خود استفاده نکنید.

در حین انجام این روش، تلویزیون خود را روشن کنید زیرا نیاز به مشاهده بهبودها دارید. همچنین، ملایم بودن را فراموش نکنید. اگر به شدت روی صفحه نمایش خود فشار دهید، ممکن است بیشتر آسیب ببیند. اگر بهبودی در ترک مشاهده کردید، می توانید مالش را تا زمانی که ترک از بین برود ادامه دهید.

همچنین می توانید یک اسپری ترمیم ترک یا یک پاک کننده خراش را از فروشگاه نزدیک خریداری کنید و از آن در ناحیه آسیب دیده استفاده کنید. برای شما فقط حدود 15 تا 20 دلار هزینه دارد. اگر کار کند می توانید صدها دلار پس انداز کنید.

پیکسل های مرده روی صفحه نمایش شما

اگر چند نقطه سیاه روی صفحه نمایش خود مشاهده کردید، احتمالاً پیکسل های آن ناحیه آسیب دیده است. اگر نقاط زیادی از صفحه نمایش را پوشانده باشید، تقریباً غیر قابل تعمیر است. با این حال، نقاط کوچک ممکن است با یک روش DIY ترمیم شوند.

می‌توانید یک هدفون را بردارید و چند دقیقه روی پیکسل‌های مرده بمالید تا ببینید آیا مشکل را برطرف می‌کند یا خیر. لطفا مطمئن شوید که با آن ملایم هستید.

دانستن بخش‌های نمایشگر تلویزیون

قبل از تعمیر صفحه نمایش شکسته تلویزیون، باید در مورد مدارهای اساسی متصل به شاسی تلویزیون خود بدانید. بسته به مدل تلویزیون و سازنده شما، موقعیت بردهای مدار ممکن است متفاوت باشد، اما آنها چیزهای مشترکی دارند. برخی از اجزای تلویزیون LCD / LED شما عبارتند از: واحد منبع تغذیه، برد اصلی، اینورتر نور پس زمینه و برد T-Con.

از آنجایی که ما در مورد صفحه نمایش صحبت می کنیم، بیایید در مورد قطعات تلویزیون از نظر صفحه نمایش بیاموزیم:

t con هیئت مدیره تلویزیون

برد T-Con که به آن برد تایمینگ کنترلر نیز می گویند، جزء نمایشگر تلویزیون شما است که پنل نمایشگر را به برد اصلی تلویزیون متصل می کند. این سیگنال برای عناصر ردیف و ستون صفحه تلویزیون شما تولید می کند. اگر برد T-Con شما آسیب دیده باشد، رنگ‌های خاکستری روی صفحه نمایش خود یا نوعی الگوی معمولی مشاهده می‌کنید.

برد T-Con معمولاً در انتهای پایین صفحه قرار دارد. اگر تلویزیون شما از سمت پایین شکسته باشد، برد T-Con نیز ممکن است آسیب ببیند.

کابل LVDS
کابل LVDS روی تلویزیون
کابل LVDS برد T-Con را به برد اصلی تلویزیون شما متصل می کند. سیگنال های زوج و فرد از برد از طریق کابل LVDS به برد T-Con منتقل می شود و شما گرافیک را روی صفحه نمایش خود می بینید. کابل LVDS بیش از حد شکننده است، بنابراین در طول فرآیند تعمیر باید با احتیاط با آن برخورد کنید.

کابل روبان

کابل نواری از طریق برد T-Con به صفحه نمایش صفحه نمایش شما می گذرد. آنها معمولاً به شکل مسطح هستند و با نوارها محافظت می شوند. آنها انعطاف پذیر هستند و در عین حال به راحتی آسیب می بینند. بسته به شدت آسیب صفحه تلویزیون، ممکن است نیاز به تعویض کابل نواری داشته باشید.

اما بیشتر صفحه‌نمایش‌های تلویزیون مدرن دارای یک برد T-Con متصل به صفحه نمایش هستند که نیازی به تعویض کابل ریبون ندارند.

پنل نمایش

صفحه نمایش در تلویزیون

صفحه نمایش بیرونی ترین قسمت تلویزیون شماست و اولین چیزی است که در تماس با صفحه نمایش آسیب می بیند. ممکن است یک دیسک LCD یا LED داشته باشید

پنل را روی صفحه تلویزیون خود پخش کنید.

اجزایی که در مورد آنها بحث کردیم، مانند T-Con و LVDS، ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند یا نباشند، اما زمانی که صفحه نمایش خراب است، هیچ گزینه ای به جز تعویض آن وجود ندارد.

چگونه صفحه نمایش شکسته تلویزیون را تعویض کنیم؟
همانطور که قبلاً پیشنهاد کردیم، تعویض صفحه تلویزیون یک فرآیند کاملاً پیچیده و پیچیده است. ممکن است در تلاش برای تعویض آن به قطعات تلویزیون خود آسیب بیشتری وارد کنید. اما اگر یکی دارید و می خواهید خودتان آن را تعویض کنید، مراحل تعویض صفحه تلویزیون را در زیر ارائه کرده ایم.

در اینجا، ما در حال تعویض صفحه نمایش LCD شکسته تلویزیون سامسونگ برای توضیح هستیم:

تلویزیون خود را روی یک سطح صاف و صاف قرار دهید،
تمام پیچ های پنل پشتی آن را باز کنید تا پوشش آن جدا شود. در صورت داشتن می توانید از پیچ گوشتی یا ابزار پیچ گوشتی استفاده کنید. هنگام برداشتن پیچ ها مراقب باشید. اگر برخی از پیچ ها را باز بگذارید و سعی کنید پانل را بکشید، ممکن است در نهایت آن را بشکنید.
پیچ های پنل پشتی را باز کنید
اگر اسپیکر شما به برد اصلی متصل نیست و قابل جدا شدن است، ابتدا باید آن را از برد جدا کنید. جدا کردن کابل بلندگو آسان است. به آرامی کانکتور را به سمت خود بکشید و آن را خارج خواهید کرد.
کابل LVDS را از برد T-con جدا کنید. آن را در قسمت پایین صفحه نمایش خواهید دید. برای جدا کردن کابل LVDS، قفل را به سمت خود بکشید و کابل را بردارید.
برد T-Con را از بدنه جدا کنید.
قطع کابل lvds و برد tcon
حالا تلویزیون خود را به سمت جلو بچرخانید.
پس از چرخاندن تلویزیون به سمت جلو، ابتدا باید قاب ها را بردارید. برای برداشتن قاب، می توانید از دستان خود استفاده کنید. اگر برایتان سخت است، چیزی شبیه به گیتار را بین قاب و بدنه صفحه قرار دهید و آن را از اطراف صفحه بردارید.
سپس پیچ های ریزی را که صفحه نمایش را با بدنه متصل می کند از چهار لبه باز کنید.
پس از این می توانید پنل LCD یا LED شکسته را بلند کنید. آن را در جایی قرار دهید و صفحه نمایش جدید خود را بیاورید.
صفحه جدید را طوری قرار دهید که گوشه لاستیکی روی چهار لبه تلویزیون شما قرار بگیرد.
متناسب با انتهای لاستیکی
پیچ های کوچکی را که قبلا باز کرده اید ببندید تا یک صفحه نمایش جدید را به تلویزیون خود وصل کنید.
قاب را با فشار ملایم دوباره وارد کنید. پس از اینکه قاب به درستی در قفل ها قرار گرفت، صدای کلیک می شنوید.
تلویزیون خود را به پشت بچرخانید و کابل LVDS را به برد T-Con در صفحه جدید وصل کنید.
تعویض صفحه نمایش جدید
برد T-Con را به بدنه وصل کرده و بلندگو را دوباره وصل کنید.
با روشن کردن تلویزیون می توانید بررسی کنید که آیا صفحه نمایش را به درستی نصب کرده اید یا خیر. اگر نمایشگر دریافت کردید، آن را به درستی نصب کرده اید. در غیر این صورت، باید اتصالات را دوباره بررسی کنید.
قاب پشتی را به خوبی قرار دهید تا با بدنه تلویزیون شما مطابقت داشته باشد.
تمام پیچ ها را ببندید و پنل پشتی را محکم کنید. کار با تعویض پنل نمایشگر تمام شده است.
چگونه از شکستن صفحه تلویزیون جلوگیری کنیم؟
از آنجایی که پیشگیری بهتر از درمان است، راه‌حل‌های خاصی وجود دارد که می‌توانید برای محافظت از صفحه نمایش تلویزیون خود در برابر شکستن اعمال کنید. آنها نه تنها از فاجعه شدن صفحه تلویزیون شما جلوگیری می کنند، بلکه به طور بالقوه شما را از هزینه صدها دلار محافظت می کنند. بیایید برخی از اقدامات را مورد بحث قرار دهیم:

کودکان و حیوانات خانگی خود را کنترل کنید

اولین اقدام پیشگیرانه ای که می توانید اعمال کنید این است که اجازه ندهید کسی تلویزیون شما را لمس کند. حیوانات خانگی دلیل اصلی شکستن صفحه تلویزیون شما در اکثر مواقع هستند. اگر سگ یا گربه ای را در خانه خود نگهداری می کنید، از آمدن آنها به اطراف تلویزیون خودداری کنید. در صورت لزوم به آنها اجازه ندهید به تلویزیون شما نزدیک شوند. کوتاه کردن ناخن های آنها را نیز در نظر بگیرید زیرا آنها مسئول ایجاد خراش هستند.

به طور مشابه، اگر بچه دارید، آنها تمایل دارند در اتاق تلویزیون بدوند و بازی کنند. آنها ممکن است به طور تصادفی با توپ یا اسباب بازی های دیگر به صفحه تلویزیون برخورد کنند و آسیب ببینند. لطفا از بازی بچه هایتان در اتاق تلویزیون جلوگیری کنید.

تلویزیون خود را روی دیوار نصب کنید

تلویزیون خود را به درستی روی دیوار نصب کنید
صفحه‌های تلویزیون معمولاً وقتی روی میز قرار می‌گیرند می‌شکنند. ممکن است ضربه یا ضربه های جزئی تلویزیون شما را از روی میز خارج کند و ممکن است به صفحه نمایش آسیب برساند. یا، اگر اتاق باریکی دارید، ممکن است هنگام راه رفتن یا جابجایی وسایل، با میز تلویزیون خود تلو تلو بخورید و به تلویزیون خود آسیب برسانید.

برای جلوگیری از این اتفاق می توانید تلویزیون خود را روی دیوار نصب کنید. نصب به طور موثر از تلویزیون شما در برابر ضربه ها و ضربه ها محافظت می کند.

از محافظ صفحه تلویزیون استفاده کنید

محافظ صفحه
اگر فکر می‌کنید سایر اقدامات پیشگیرانه به سختی اعمال می‌شوند، استفاده از محافظ صفحه تلویزیون بهترین گزینه است. می توانید محافظ های صفحه نمایش ضد ضربه و شکستگی را خریداری کرده و روی تلویزیون خود نصب کنید.

محافظ های صفحه نمایش به عنوان یک مانع عمل می کنند و مانع از برخورد هر چیزی با صفحه نمایش می شوند. علاوه بر این، آنها همچنین ضد آب هستند و به تلویزیون شما کمک می کنند از نشت هرگونه مایعات محافظت کند. اگر کمد با قاب تلویزیون یا کابینت دارید، لطفاً تلویزیون را برای ایمنی در آن قرار دهید.

صفحه نمایش را جادویی کنید هزینه تعویض صفحه تلویزیون تقریباً به اندازه خرید صفحه جدید است. با این حال، اگر دانش سخت‌افزاری دارید، می‌توانید پیچ تلویزیون را باز کنید و از واحد منبع تغذیه (PSU)، اینورتر نور پس‌زمینه و قطعات صوتی مانند بلندگوها استفاده کنید.

از بین بردن تلویزیون نیاز به تخصص دارد، بنابراین بهتر است تلویزیون خراب خود را به مرکز بازیافت یا تعمیر بفروشید. اگر فقط ترک های جزئی و پیکسل های مرده داشته باشید و بخواهید آن را بفروشید، می توانید مبلغ خوبی دریافت کنید. اما اگر آسیب شدید باشد، حتی مرکز نوسازی ممکن است تلویزیون شما را خریداری نکند.

چگونه تلویزیون شکسته را از بین ببریم؟

اگر تلویزیون شما آسیب دیده است به طوری که نمی توانید آن را تعمیر کنید، یا بگویید اگر تکنسین مرکز تعمیر به شما پیشنهاد خرید تلویزیون جدید به جای تعمیر آن را می دهد، باید آن را به درستی دور بریزید.

از آنجایی که تلویزیون ها حاوی مواد شیمیایی مانند سرب و جیوه هستند، نباید آنها را مستقیماً در حیاط خلوت یا محل تخلیه خود دور بریزید. مراکز بازیافت زیادی در اطراف وجود دارد که از زباله های الکترونیکی مراقبت می کنند. تلویزیون خود را به آنجا ببرید.

علاوه بر این، به جای انداختن تلویزیون در زباله، می توانید از تعمیرگاه بپرسید که آیا تلویزیون آسیب دیده شما را خریداری می کنند یا خیر. آنها می توانند اجزایی مانند برد T-con، منبع تغذیه یا قطعات صوتی را خارج کرده و در تلویزیون های دیگر استفاده کنند.

می توانید چند دلار برای تلویزیون قدیمی خود دریافت کنید که تا حدودی می تواند به شما در خرید تلویزیون جدید کمک کند. حتی می توانید از eBay یا بازار فیس بوک برای فروش آن استفاده کنید. برخی از مردم تلویزیون های دست دوم و آسیب دیده را برای نوسازی می خرند. شاید شخصی را پیدا کنید که آنها را بخرد.

هزینه تعمیر صفحه تلویزیون من چقدر است؟

اگر کنجکاو هستید، هزینه تعمیر صفحه تلویزیون شکسته شما چقدر است، به عوامل مختلفی بستگی دارد. هزینه ها بسته به اندازه صفحه تلویزیون شما و اینکه آیا آن نیاز به تعویض دارد یا قابل تعمیر است متفاوت است. علاوه بر این، اگر سایر قطعات تلویزیون به همراه صفحه تلویزیون آسیب ببینند، ممکن است هزینه بیشتری برای شما داشته باشد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مجرب ترین تعمیرکاران تلویزیون در کرج و تهران در کام سرویس
کام سرویس سامانه تعمیرات تلویزیون های الجی و سامسونگ
هفت روز هفته 24 ساعته | تلفن پشتیبانی:09981595595
ادرس :کرج بلوار طالقانی برج طالقانی کام سرویس
تمام حقوق این سایت متعلق به کام سرویس ایران می باشد. ©
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x