کرج، منطقه ۹، بلوار طالقانی جنوبی برج طالقانی
پشتیبانی: 09200595596
پشتیبانی: 09981595595

نحوه تمیز کردن صفحه تلویزیون OLED به روش تعمیرکار تلویزیون در کرج

ادمین 22 بهمن 1401 بدون دیدگاه

بنابراین شما یک تلویزیون OLED، یا برای اتاق نشیمن، اتاق خواب خریدید. این یک تلویزیون فوق‌العاده با رنگ‌های پر جنب و جوش و مشکی آنقدر تیره است که حتی نمی‌توانید بفهمید که قاب آن به کجا ختم می‌شود. متوجه شده‌اید که از تمام رنگ‌ها و کیفیت تصویر آن آب‌ریزش می‌کنید، اما اکنون زمان آن است که صفحه‌نمایش را تمیز کنید!نحوه تمیز کردن صفحه تلویزیون OLED چگونه است؟ آیا تفاوتی با تمیز کردن صفحه تلویزیون معمولی دارد؟ با ما همراه باشید با نحوه تمیز کردن صفحه تلویزیون OLED به روش تعمیرکار تلویزیون در کرج

تمیز کردن تلویزیون OLED
اجازه دهید شما را مرحله به مرحله مراحل را طی کنم:

نحوه تمیز کردن صفحه تلویزیون OLED

مرحله 1:
اول از همه، از شیشه پاک کن معمولی استفاده نکنید!!! تکرار می کنیم: از شیشه پاک کن معمولی استفاده نکنید!! به احتمال زیاد به دلیل ظریف بودن فناوری، لکه‌ها و رگه‌هایی روی تلویزیون OLED جدید شما باقی می‌گذارد.

مواد شیمیایی موجود در شیشه پاک کن های معمولی در واقع می توانند مواد تشکیل دهنده صفحه نمایش شما را حل کنند! تلویزیونی خواهید ماند که پر از لکه و رگه است و باید 8 تا 15 سال با آن زندگی کنید.

مرحله دوم:

بطری اسپری خود را بیرون بیاورید، آن را تا نیمه با آب مقطر پر کنید و پنج قطره صابون مایع به آن اضافه کنید

دلیل نیاز به آب مقطر این است که آب معمولی می تواند ذخایر معدنی کوچکی از خود به جای بگذارد که پس از خشک شدن به سختی حذف می شوند. نباید زیاد صابون را در آنجا قرار دهید زیرا اگر مراقب نباشید می تواند پسماندهایی از خود باقی بگذارد.

مرحله 3:
بلافاصله قبل از اسپری کردن هر پاک کننده روی صفحه نمایشگر، تلویزیون را خاموش کنید! حتی با خاموش بودن صفحه نمایش، همچنان برق در سراسر تلویزیون جریان دارد، بنابراین باید قبل از تمیز کردن آن را خاموش کنید.

مرحله 4:
حدود سه تا چهار قطره از مخلوط خود را روی سطح تلویزیون اسپری کنید و با پارچه میکروفیبر یا پنبه نرم شروع به پاک کردن کنید. شما نمی خواهید مقدار زیادی مایع را در یک زمان روی آن اسپری کنید یا در معرض خطر ریختن آب به مناطقی هستید که نباید در آن باشد.

توصیه می کنیم در صورت نیاز، حوله ای زیر آن قرار دهید تا در صورت نیاز، چکه های ناخواسته را بگیرید. اگر مقداری آب در جایی که قرار نیست قرار دهید، از قسمت خشک پارچه میکروفیبر یا قسمت تمیز دیگری از پارچه نخی استفاده کنید تا قبل از رفتن به مرحله 5 تا حد امکان آب را جذب کنید.

مرحله 5:

تلویزیون را روشن کنید و تست کنید که آیا لکه یا رگه‌ای باقی مانده است یا خیر. اگر هنوز چیزی وجود دارد، از پارچه نخی یا پارچه میکروفیبر خود با آب مقطر استفاده کنید تا مخلوط آب/صابون اضافی را که ممکن است هنوز روی سطح صفحه باشد خیس کنید. سپس به مرحله 4 ادامه دهید تا اینکه از تمیزی ظاهر آن راضی باشید.

مرحله 6:
حالا بیایید یک آزمایش سریع انجام دهیم تا مطمئن شویم همه چیز پس از تمیز کردن به درستی کار می کند (زیرا ما از اینکه بعداً متوجه شوید که مشکلی پیش آمده متنفریم). تلویزیون خود را خاموش کنید، همه کابل ها را از پشت دستگاه جدا کنید و دوباره آن را روشن کنید. اگر همه چیز عادی باشد، نیازی به تنظیم مجدد نخواهد بود.

مرحله 7:
اگر تلویزیون شما نیاز به تنظیم مجدد دارد، ابزارهای زیر را بردارید: کنترل از راه دور تلویزیون، رایانه با دسترسی به اینترنت، درایو انگشت شست USB (و کارت میکرو اس دی دیگر در صورت لزوم)، پیچ گوشتی فیلیپس، و اگر تنظیم کالیبراسیون را مطابق با خود تغییر می دهید. سپس برای اتصال سنسور به پشت مجموعه خود به Blu-Tack یا Velcro نیز نیاز دارید.

مرحله 8:
برای این بخش از فرآیند، از یک ابزار کالیبراسیون استفاده می‌کنیم که برای کالیبره کردن تلویزیون‌ها و همچنین پروژکتورها طراحی شده است

ابتدا، درایو USB انگشت شست را که با تمام الگوهای آزمایشی لازم برای کارکرد این ابزار کالیبراسیون بارگذاری شده است، وصل کنید. مطمئن شوید که همه فایل ها در دایرکتوری ریشه خود هستند وگرنه کار نمی کنند.

مرحله 9:
تلویزیون را روشن کنید و به منو – پشتیبانی – تشخیص خود – تست تصویر بروید. الگوی آزمایشی شروع به پیمایش یک خط در صفحه شما از بالا به پایین خواهد کرد. آنچه شما به دنبال آن هستید، تصویری شفاف، صاف و بدون هیچ گونه پیکسل یا مصنوع قابل مشاهده است (در اصل، هر چیزی که به نظر عادی نمی رسد).

به آرامی صفحه یا کثیفی های بیرونی (گرد و غبار، روغن پوست دست و غیره) را با یک پارچه خشک و نرم مانند پاک کننده عینک پاک کنید.
اگر جوهر نشانگر روغن روی صفحه نمایش رفت، پارچه ای را در مواد شوینده مصنوعی رقیق شده با آب خیس کنید و آن را محکم فشار دهید، سپس جوهر را با آن پاک کنید. در آخر، به آرامی با یک پارچه خشک پاک کنید. (در صورت مالش شدید صفحه نمایش آسیب می بیند.)
هنگام استفاده از مواد شوینده مصنوعی، آن را کمتر از 1٪ رقیق کنید.
از مواد شوینده با مواد ساینده مانند پاک کننده استفاده نکنید.
نظم کریستال مایع ممکن است در اثر فشار هنگام پاک کردن LCD از بین برود و ممکن است مانند کثیفی به نظر برسد. برای بازیابی این وضعیت، برق را خاموش و روشن کنید.

سطح چاپ شده مانند CH +، CH – یا HDMI2 تلویزیون را به دقت با یک پارچه خشک نرم پاک کنید.
سطح چاپ شده ممکن است در صورت خراشیدن توسط ناخن شما آسیب ببیند.
از آنجایی که فاصله بین تلویزیون و پایه (پایه روی میز) کم است، ممکن است دست شما نیشگون بگیرد. توصیه می شود از موپ با چوب استفاده کنید.

گرد و غبار ممکن است نزدیک دریچه تلویزیون بچسبد. چسبندگی پایدار ممکن است دلیل شکست باشد. توصیه می شود ماهی یک بار گرد و غبار را با جاروبرقی جاروبرقی بکشید.

گرد و غبار را با جاروبرقی تمیز کنید

پارچه ای را در مواد شوینده خنثی رقیق شده با آب خیس کنید، آن را محکم فشار دهید، کثیفی های روی کنترل از راه دور را پاک کنید و سپس به آرامی با یک پارچه خشک کنترل از راه دور را پاک کنید.
توجه: اگر مایع باتری نشت می کند، قبل از قرار دادن باتری های جدید، مایع موجود در محفظه باتری کنترل از راه دور را به خوبی پاک کنید.

اگر بعد از این دور اولیه آزمایش هنوز برخی از مشکلات حل نشده باقی مانده است، ادامه دهید و با دانستن اینکه تا به حال تمام تلاش خود را برای حل آنها انجام داده اید قبل از اینکه واقعاً به مشکلی در مسیر حفظ تصویر تبدیل شود استراحت کنید. مانند تلویزیون های پلاسما.

ممکن است لازم باشد قبل از اینکه همه چیز عادی به نظر برسد، چندین بار در کل محدوده الگوها پیمایش کنید، بنابراین اگر بعد از یک بار دور زدن درست به نظر نمی رسد، خیلی راحت تسلیم نشوید.

ما فقط سعی می‌کنیم بدون هیچ گونه میان‌بری که به طور بالقوه نتایج را منحرف کند و برخی چیزها را ناخواسته کنار بگذارد، تصویری کامل از اینکه تلویزیون شما بعد از اتمام کالیبراسیون واقعاً چگونه باید باشد به شما ارائه دهیم.

برای مثال، برخی از تلویزیون‌ها دارای گزینه‌ای برای تنظیمات خودکار تصویر هستند که می‌تواند هدف از کالیبراسیون را با هم ناکام بگذارد، زیرا هیچ کنترلی بر نحوه عملکرد هر پیکسل در این تنظیمات از پیش تعیین‌شده وجود ندارد (در اصل ابزار کالیبراسیون فانتزی شما را به یک آجر).

مرحله 10:
هنگامی که میزان شفافیت تصویر را بررسی کردید، ادامه دهید و به لیست الگوهای درایو انگشت شست USB برگردید. الگوی دومی که پیدا خواهید کرد یک تست ضربدری با شبکه‌هایی است که می‌تواند برای بررسی میزان عملکرد تلویزیون شما با هندسه/تراز در صحنه‌ها یا ورزش‌های سریع استفاده شود.

نتیجه
اکنون که می دانید چگونه صفحه تلویزیون OLED را تمیز کنید، فراموش نکنید که انجام این کار با تمام ابزارها و دانش مناسب در واقع بسیار ساده است. اگر تلویزیون شما خیلی کثیف نیست، بهترین انتخاب شما ممکن است این باشد که این مقاله چگونه به طور کلی را نادیده بگیرید و فقط توصیه های ما را برای تمیز نگه داشتن صفحه نمایش از گرد و غبار یا کثیفی با استفاده از یک پوشش خوب تلویزیون دنبال کنید که شانس کمی برای گرفتن آن را تضمین می کند. خراشیده یا لکه دار

برای کثیفی بسیار سخت، دفعه بعد این مراحل را در نظر داشته باشید تا بتوانید قبل از اقدام به هر نوع تعمیر پرهزینه، گزینه های خود را تعیین کنید.

امیدواریم این اطلاعات برای شما مفید بوده باشد جهت هرگونه مشاوره تعمیر و نصب با کام سرویس نمایندگی تلویزیون سامسونگ  در کرج و تعمیرکاران تلویزیون در کرج همراه باشید

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مجرب ترین تعمیرکاران تلویزیون در کرج و تهران در کام سرویس
کام سرویس نمایندگی تعمیرات تلویزیون های الجی و سامسونگ
هفت روز هفته 24 ساعته | تلفن پشتیبانی:09981595595
کرج استان البرز، کرج، منطقه ۹، بلوار طالقانی جنوبی برج طالقانی
تمام حقوق این سایت متعلق به کام سرویس ایران می باشد. ©
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x