کرج، منطقه ۹، بلوار طالقانی جنوبی برج طالقانی
پشتیبانی: 09200595596
پشتیبانی: 09981595595

نحوه تعمیر کنترل تلویزیون

ادمین 20 اسفند 1401 بدون دیدگاه

 کنترل از راه دور تلویزیون را تعمیر کنید

 

نحوه تعمیر کنترل تلویزیون
پس از مدت طولانی کار خوب، یک یا چند دکمه روی کنترل تلویزیون شما از کار افتاد. همچنان می‌توانید با بلند شدن، دویدن در اتاق و فشار دادن دکمه‌های جلو یا کنار تلویزیون، تلویزیون خود را کنترل کنید با ما باشید با نحوه تعمیر کنترل تلویزیون توسط نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ در کرج.

البته این اصلاً جالب نیست. مشکل ممکن است مربوط به عدم ارسال فرمان از راه دور به تلویزیون باشد. ممکن است مشکل از عدم پاسخ صحیح تلویزیون به دستورات دریافتی از راه دور باشد. ما راه‌های مختلفی را بررسی می‌کنیم تا بتوانید علت را شناسایی کنید و ریموت خود را دوباره کار کنید.

این دستورالعمل ها نسبتاً کلی هستند. من آنها را روی تعدادی ریموت از جمله سونی و ال جی اجرا کرده ام. برای ثبت، تلویزیون من در این تعمیر LG 42LV3500 است و ریموت آن دارای برچسب AKB729/15239 است.

 

مرحله 1 باتری ها را بررسی کنید

تعمیر دکمه کنترل از راه دور تلویزیون، بررسی باتری ها:
طبق بررسی تعمیرکار تلویزبون در نمایندگی تلویزیون سامسونگ و ال جی در کرج هنگامی که کنترل از راه دور کار نمی کند، بهتر است سریعاً شایع ترین مشکل را رد کنید تا بتوانید روی رفع چالش های بیشتر تمرکز کنید.

باتری ها را بررسی کنید. باتری ضعیف می تواند باعث رفتار نامنظم شود یا حتی از کارکردن کنترل از راه دور جلوگیری کند. اگر مولتی متر دارید، ولتاژ هر باتری را بررسی کنید تا مطمئن شوید که تازه هستند.

اگر مولتی متر ندارید، یا اگر مولتی متر نشان می دهد که باتری ها دیگر ولتاژ نامی خود را تولید نمی کنند، چند باتری جدید را وارد کرده و آزمایش کنید تا ببینید آیا این مشکل را برطرف می کند یا خیر.

 

مرحله 2 با دیدن آنچه کار می کند، تشخیص دهید

 

با کنترل از راه دور بازی کنید تا ببینید آیا دکمه‌ها درست کار می‌کنند یا خیر. تلویزیون را به صورت دستی روشن کنید و در حین مشاهده نتایج، هر یک از دکمه های کنترل از راه دور را به طور روشمند فشار دهید. توجه داشته باشید که کدام دکمه ها کار می کنند.

اگر حداقل برخی از دکمه‌های کنترل از راه دور کار می‌کنند، باتری‌ها سالم هستند، کنترل از راه دور دستوراتی را به تلویزیون ارسال می‌کند و تلویزیون به آنها پاسخ می‌دهد. دو احتمال باقی می‌ماند: یا برخی از دکمه‌های کنترل از راه دور خراب هستند، یا وقتی به تلویزیون دستور داده می‌شود، تلویزیون به درستی پاسخ نمی‌دهد.

اگر یک کنترل از راه دور دوم از همان سازنده دارید، ببینید آیا با تلویزیون شما کار می کند یا خیر. اگر با ریموت دوم درست کار کند، مشکل از ریموت اصلی است.

اگر ریموت دوم نیز از کار بیفتد، به احتمال زیاد مشکل در داخل تلویزیون است. این تعمیر ممکن است اما خارج از محدوده این راهنمای تعمیر است.

اگر تلویزیون دومی با همان مارک دارید، سعی کنید ریموت خود را به سمت تلویزیون دوم بگیرید. اگر با این تلویزیون دوم کار می کند، ایراد از تلویزیون اول شماست.

در مورد من، متوجه شدم که دکمه روشن/خاموش کنترل از راه دور من کارآمد نیست، اما فشار دادن دکمه “TV” روی کنترل از راه دور تلویزیون را روشن می کند. این به من گفت که تلویزیون در صورت دستور می‌تواند خودش را روشن کند، بنابراین مشکل از دکمه پاور روی کنترل از راه دور بود.

مرحله 3 مشکلات رایج در کنترل از راه دور

تعمیر دکمه کنترل از راه دور تلویزیون، مشکلات رایج در کنترل از راه دور

کنترل از راه دور به دلایل زیادی از کار می افتد. اگر هیچ دکمه ای روی کنترل از راه دور کار نمی کند، به نوعی مشکل برق مشکوک شوید. احتمالاً باتری ها نشت کرده اند و باعث خوردگی تماس های خمیر شده اند. در این صورت، کنتاکت ها را خراش دهید تا فلز براق با باتری ها تماس پیدا کند.

مشکل دیگر این است که یک دکمه در موقعیت “پایین” گیر کرده است و تا زمانی که دکمه گیر کرده رها نشود، هیچ دکمه دیگری قابل تشخیص نیست. برای بررسی این موضوع، هر دکمه روی کنترل از راه دور را فشار داده و تکان دهید تا مطمئن شوید که آنها گیر نکرده اند. کنترل از راه دور را تست کنید تا ببینید اکنون کار می کند یا خیر.

اکثر ریموت کنترل ها از صفحه کلیدهای غشایی بسیار ساده استفاده می کنند. اگر چیزی روی کنترل از راه دور بریزد، کلیدهای دکمه می توانند کثیف یا لثه شوند و از کار بیفتند. برای بررسی این موضوع، کنترل از راه دور را جدا خواهیم کرد.

صفحه‌کلیدهای غشایی روی ریموت‌ها مقاوم نیستند. در پایین هر دکمه یک تکه پلاستیک صاف با رنگ رسانا رنگ شده است. فشار دادن یک دکمه باعث می شود رنگ رسانا یک مدار را کامل کند و دکمه شلیک می شود. رنگ رسانا می تواند پس از فشارهای زیاد فرسوده شود. برای بررسی این موضوع نیز کنترل از راه دور را جدا خواهیم کرد.

مرحله 4 باز کردن کنترل از راه دور

تعمیر دکمه کنترل از راه دور تلویزیون، باز کردن کنترل از راه دور:

طبق تجربه تعمیرکار تلویزیون در کرج باز کردن کنترل از راه دور ممکن است مشکل باشد. اگر خوش شانس باشید، کیس با پیچ هایی که زیر باتری ها، برچسب ها یا پایه های لاستیکی پنهان شده اند، به هم متصل می شوند. با این حال، معمولاً آنها توسط چفت های پلاستیکی به هم متصل می شوند. چالش این است که قفل ها را بدون آسیب رساندن به قاب پلاستیکی کنترل از راه دور باز کنید.

ریموت ال جی من واقعاً با چفت های پلاستیکی به هم متصل می شود. از گوشه عقب شروع کنید، از ناخن ها برای باز کردن شکافی که در اطراف کیس کنترل از راه دور قرار دارد استفاده کنید. اگر می‌توانید شکاف را به اندازه کافی باز کنید، یک کارت اعتباری یا پلاستیک دیگر را وارد کنید تا شکاف را باز نگه دارید، در حالی که برای گسترش شکاف کار می‌کنید.

اگر نمی توانید این کار را انجام دهید، از یک تیغه پیچ گوشتی با تیغه پهن استفاده کنید تا گوشه آن را به آرامی باز کنید. یک کارت اعتباری یا تیغه پیچ گوشتی را در امتداد شکاف فشار دهید تا بیشتر باز شود. در یک نقطه شما

باید با باز شدن هر قفل پلاستیکی صدای پاپ بشنوید. تمام راه خود را کار کنید. هنگامی که آخرین قفل باز شود، قسمت بالا و پایین کیس از هم جدا می شود.

شما باید بالای کیس، غشای صفحه کلید، برد مدار کنترل از راه دور و پایین کیس را داشته باشید.

یک نظر اضافه کنید

مرحله 5 غشاء و فرآیندهای غشایی را تمیز کنید

 

تعمیر دکمه کنترل از راه دور تلویزیون، تمیز کردن غشاء:

اگر چیزی چسبناک روی کنترل از راه دور ریخته شود، بالای غشاء به هم می‌ریزد. از یک نوک کیو و آب برای تمیز کردن به آرامی آشغال استفاده کنید. برای جلوگیری از آلوده شدن تماس های غشا با روغن پوست خود از لمس کف غشا خودداری کنید.

اگر غشاء گرد و غبار است اما چسبناک نیست، از هوای فشرده یا یک جاروبرقی کوچک برای پاک کردن آن استفاده کنید.

پدهای تماسی را در پایین غشا بررسی کنید. آنها باید یکنواخت مات و تمیز به نظر برسند. اگر هر یک از آنها در مقایسه با بقیه براق به نظر می رسند، ممکن است آلوده باشند و باید تمیز شوند.

برای تمیز کردن یک پد تماسی، از یک نوک Q مرطوب شده با الکل مالشی استفاده کنید. تماس را به آرامی مالش دهید. شما نمی خواهید هیچ یک از رنگ های رسانا را پاک کنید، زیرا از شلیک کلید جلوگیری می کند.

هر گونه تماس غشایی که به نظر فرسوده می شود یا رنگ رسانا وجود ندارد را یادداشت کنید. بعداً به آنها خواهیم پرداخت.

مرحله 6 برد مدار را تمیز کنید

دکمه کنترل از راه دور تلویزیون را تعمیر کنید، برد مدار را تمیز کنید

اگر گرد و غبار، مو یا کولای چسبنده روی برد مدار وجود داشته باشد، می تواند از فعال شدن دکمه ها هنگام فشار دادن جلوگیری کند. از یک نوک Q آغشته به الکل مالشی استفاده کنید تا به آرامی هر یک از پدهای تماسی را برای کلیدهای ناکارآمد تمیز کنید. به اندازه کافی به حال خود رها کنید و از تمیز کردن هر گونه پد تماسی برای کلیدهایی که کار می کنند خودداری کنید.

مرحله 7 بعد از تمیز کردن تست کنید

تعمیر دکمه کنترل از راه دور تلویزیون، تست بعد از تمیز کردن
اگر مخاطبینی را پاک کردید، ممکن است دکمه‌های کنترل از راه دور اکنون کار کنند. اکنون زمان خوبی برای مونتاژ مجدد و آزمایش است. از آنجایی که شکستن قاب احتمالاً یک کار طاقت فرسا است، اجازه دهید این کار را دوباره تکرار نکنیم مگر اینکه مجبور باشیم. اگر خوش شانس باشیم، می توانیم بدون مونتاژ مجدد کامل آزمایش کنیم.

با ریموت ال‌جی که در دست تعمیر است، متوجه شدم که می‌توانم برد مدار را در قسمت پایین قاب و به دنبال آن غشای صفحه‌کلید برگردانم. بعد از قرار دادن باتری‌ها در جای خود، می‌توانم کلیدها را بدون تعویض قسمت بالایی کنترل از راه دور تست کنم. اگر بتوانید این کار را انجام دهید، مقدار زیادی از کار را ذخیره خواهید کرد.

همه دکمه ها را به طور کامل تست کنید تا ببینید آیا کار می کنند یا خیر. به خرابی های جدید یا هر دکمه ای که با تمیز کردن شما تعمیر شده است توجه داشته باشید. در مورد من، دکمه پاور هنوز کار نمی کرد، اما بقیه خوب بودند.

مرحله 8 تمیز کردن بیشتر

تعمیر دکمه کنترل از راه دور تلویزیون، تمیز کردن بیشتر
اگر برخی از کلیدها هنوز کار نمی کنند، دوباره تمیز کردن را امتحان کنید. مراقب باشید که رنگ رسانا را در قسمت پایین غشاء پاک نکنید.

مانند مرحله 7 تست کنید.

 

 

مرحله 9 رنگ هادی را جایگزین کنید

دکمه کنترل از راه دور تلویزیون را تعمیر کنید، رنگ رسانا را جایگزین کنید:

ممکنه برد مدار بد باشه؟ اگر هنوز دکمه ای کار نمی کند، پد تماس برد مدار مربوطه را تست کنید. یک تکه کوچک از فویل رسانا را روی پد برد مدار لمس کنید.

اگر صفحه تماس برد مدار تمیز است اما نمی توانید دکمه را روشن کنید، ممکن است مشکلی در قسمت الکترونیکی روی برد مدار وجود داشته باشد. این تعمیر خارج از محدوده این راهنما است.

اگر یک تکه فویل دکمه را فعال کند، 3 امکان تعمیر وجود دارد. 1) رنگ رسانای بیشتری را در پایین غشاء، زیر کلید غیرعملکرد اعمال کنید. 2) برای جایگزینی رنگ رسانای ناموفق، نقاط رسانای گرد کوچک را برای چسب بخرید. یا 3) یک تکه فویل رسانا را روی رنگ رسانای شکست خورده بچسبانید.

استفاده مجدد از رنگ رسانا راه “درست” برای رفع این مشکل است، اما رنگ هزینه زیادی دارد: 10 تا 30 دلار. مجموعه ای از نقاط رسانای گرد ممکن است 10 تا 20 دلار قیمت داشته باشد. بنابراین، من طرفدار بریدن دایره فویل رسانای خودم هستم.

فویل فلزی با پشت چسب نازک به راحتی از تامین کنندگان الکترونیک در دسترس است. من مقداری در دست داشتم، بنابراین یک تکه گرد بریدم و آن را به پایین غشای صفحه کلید برای کلید پاور خراب چسباندم.

یک نظر اضافه کنید

مرحله 10 این باید کار کند، اما به هر حال تست کنید

یک دکمه کنترل از راه دور تلویزیون را تعمیر کنید، این باید کار کند، اما به هر حال تست کنید.

نقطه ضعف این تعمیر این است که بستگی به این دارد که فویل پشت چسبدار در جای خود بماند. اگر چسب خوب نباشد یا آن را روی یک سطح کثیف بمالید، فویل در نهایت می افتد و دکمه دوباره کار نمی کند.

در صورتی که با 10 مرحله گفته شدخ قادر به تعمیر کنترل از راه دور تلویزیون خود نشدید با ما در نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ و ال جی در کرج و با تعمیرکاران تلویزیون در کرج تماس حاصل فرمایید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مجرب ترین تعمیرکاران تلویزیون در کرج و تهران در کام سرویس
کام سرویس نمایندگی تعمیرات تلویزیون های الجی و سامسونگ
هفت روز هفته 24 ساعته | تلفن پشتیبانی:09981595595
کرج استان البرز، کرج، منطقه ۹، بلوار طالقانی جنوبی برج طالقانی
تمام حقوق این سایت متعلق به کام سرویس ایران می باشد. ©
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x