لوگو کام سرویس

تعمیر فوری تلویزیون در کرج در محل (منزل)

قصد داریم این بار در کام سرویس شما  را با  روش رفع پیکسل داغ و پیکسل سوخته  آشنا و به بررسی جزییات فنی این سه مشکل رایج در نمایشگرها و نحوه تعمیر و رفع انها بپردازیم و روش رفع پیکسل داغ و پیکسل سوخته را آموزش دهیم

پیکسل داغ , پیکسل سوخته , پیکسل گیرکرده

پیکسل سوخته

 

3 نوع ناهنجاری پیکسل وجود دارد: سوخته ، داغ و گیر کرده. پیکسل‌های سوخته و داغ آنهایی هستند که همیشه سیاه یا سفید را نشان می‌دهند، در حالی که پیکسل‌های گیر کرده قرمز/سبز/آبی را نشان می‌دهند.

شما نمی توانید از شر پیکسل های سوخته یا داغ خلاص شوید. با این حال، خلاص شدن از شر یک پیکسل گیر کرده ساده تر از آن چیزی است که به نظر می رسد.

چندین روش برای آن وجود دارد:

1. استفاده از نرم افزارهای خارجی مانند UDPix. چنین نرم‌افزاری رنگ‌های روشن را روی صفحه نمایش می‌تاباند و پیکسل‌ها را برای انجام تغییرات سریع فرا می‌خواند. باید این برنامه را چند ساعت اجرا کنید. هیچ ضمانتی در مورد نتیجه وجود ندارد، اما شما واقعا چیزی برای از دست دادن آن را امتحان کنید.

2. استفاده از روش فشار. پیکسل را پیدا کنید با استفاده از یک دستمال نرم نانو  نرم (تا سطح LCD را خراش ندهید) به آرامی روی پیکسل گیر کرده ضربه بزنید.

برای شروع خیلی محکم ضربه نزنید، اما به اندازه کافی برای مشاهده درخشش سریع سفید در زیر نقطه تماس کافی است. اگر درخشش سفید را ندیدید، پس به اندازه کافی محکم ضربه نزدید، بنابراین این بار فقط کمی فشار بیشتری اعمال کنید. فشار  را به تدریج به مدت 5 تا 10 ضربه افزایش دهید تا زمانی که خود پیکسل درست شود.

اگر ضربه زدن شما کمکی نکرد، یک دستمال مرطوب (اما نه خیس) یا دستمال کاغذی بردارید. آن را تا کنید تا تصادفاً پاره نشود و آن را روی پیکسل گیر کرده نگه دارید. با همان جسمی که برای ضربه زدن استفاده کردید، فشار ملایم اما ثابتی وارد کنید.

3. استفاده از روش پارچه نرم. حوله را در یک آبکش بگذارید و آب داغ را روی آن بریزید. دستکش های محافظ بپوشید یا دست های خود را با دستکش بپوشانید. حوله داغ را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید و مطمئن شوید که سر ان کاملا بسته است.

کیسه را با یک حرکت ماساژ مانند کمی دور پیکسل حرکت دهید. گرمای تولید شده باعث می شود که کریستال مایع راحت تر به مناطقی که قبلا پر نشده بودند جریان یابد.

فقط مطمئن شوید که کیسه باز یا پاره نمی شود، در غیر این صورت ممکن است با آسیب آب مواجه شوید که برای نمایشگر و لپ تاپ یا رایانه شما بسیار خطرناک تر است.

 

 

پنج راه برای بیدار کردن یک پیکسل مرده

اجازه دهید صفحه “استراحت کند”

این پیشنهادی است که ممکن است عجیب به نظر برسد، اما گاهی اوقات پیکسل های مرده پس از استفاده بسیار فشرده از دستگاه تلویزیون ظاهر می شوند. اگر در تمام آخر هفته از یک ماراتن نمایش تلویزیونی لذت می بردید یا قبل از اینکه پیکسل های مرده ظاهر شوند، در مدت زمان طولانی بازی های ویدیویی زیادی انجام داده اید، می توانید سعی کنید صفحه تلویزیون را بین 12 تا 24 ساعت خاموش کنید، سپس دوباره آن را روشن کنید. بررسی کنید که آیا آنها هنوز وجود دارند یا خیر. گاهی همین دستکاری ساده می تواند کافی باشد.

 

از نرم افزار مناسب استفاده کنید

 

برای این روش، داشتن یک کامپیوتر در نزدیکی تلویزیون و یک کابل HDMI ضروری است که به شما امکان می دهد تلویزیون خود را به یک صفحه نمایش ثانویه برای رایانه شخصی خود تبدیل کنید. پس از برقراری ارتباط، نرم افزار Pixel Réa (https://www.emjysoft.com/logiciel-reparer-pixel-mort/) را در رایانه خود دانلود کنید. این یک راه حل رایگان است که می تواند پیکسل های مرده را شناسایی کرده و اقدام به تعمیر کند.

 

برای انجام این کار، نرم افزار با تغییر دادن سریع نمایشگر روی صفحه، به دنبال رفع انسداد پیکسل های مرده است. این روند بسیار طولانی است: باید اجازه دهید نرم افزار چندین ساعت کار کند تا به نتیجه برسد. پیکسل های قابل نجات با این راه حل فرصتی برای زنده شدن خواهند داشت.

 

از یک ویدیوی یوتیوب مناسب استفاده کنید

 

اگر دستکاری قبلی برای شما امکان پذیر نیست، زیرا کامپیوتر ندارید یا کابل HDMI سیم کشی مناسب ندارید، یک جایگزین امکان پذیر است. همچنان به تلویزیون شما نیاز دارد که متصل باشد و بتواند اینترنت را مرور کند. اگر صفحه تلویزیون شما مجهز به سیستم نوع کروم کست است، این نیز می تواند این کار را انجام دهد.

 

از رابط تلویزیون خود (یا اگر از Chromecast استفاده می کنید از تلفن هوشمند خود) به YouTube بروید، سپس عبارت Dead pixel fixing را جستجو کنید. شما می خواهید ویدیوهای زیادی را پیدا کنید که معمولاً بسیار طولانی هستند. یکی را انتخاب کنید که حداقل یک ساعت طول بکشد، اما توجه داشته باشید که هر چه ویدیو طولانی تر باشد، احتمال موفقیت آمیز بودن تلاش برای نجات بیشتر خواهد بود. سپس اجازه دهید ویدیو تا زمانی که ممکن است اجرا شود. تغییر رنگ‌های روی صفحه می‌تواند به رفع انسداد پیکسل‌های مرده کمک کند و اجازه دهد دوباره کار کنند.

 

نکته مهم: اگر صرع دارید، در این مرحله آزمایشی به صفحه تلویزیون خود خیره نشوید! تغییرات رنگی بسیار سریع می تواند باعث تشنج صرع شود.

 

صفحه را ماساژ دهید

 

این روش باید با مسئولیت خود شما اعمال شود: در صورت فشار دادن بیش از حد، می‌تواند یک پیکسل مرده را بیدار کند . به همین دلیل است که ترجیح داده نمی شود، اما اگر همه چیز شکست خورده است می توانید آن را امتحان کنید.

 

با روشن کردن تلویزیون خود شروع کنید و با تنظیم روی یک کانال HDMI خالی، یک تصویر کاملا سیاه روی آن نمایش دهید، برای مثال با کنترل از راه دور. سپس با استفاده از پالپ انگشت اشاره، نقطه ای را که پیکسل مرده قرار دارد، به آرامی ماساژ دهید. باید شاهد ظاهر شدن نوعی هاله رنگی در اطراف ناحیه ماساژ شده باشید. دو تا سه ثانیه خیلی آرام فشار دهید، سپس نتیجه را بررسی کنید. می توانید چندین بار از نو شروع کنید. اگر بعد از چند دقیقه چیزی تغییر نکرد، احتمالاً دیگر ارزش آن را ندارد.

 

کمی بیشتر صبر کنید

این روشی است که چندان رضایت بخش نیست  ، اما گاهی اوقات خاموش شدن یک پیکسل فقط موقتی است. گاهی اوقات، پس از آزمایش همه چیز، پس از چند روز یا چند هفته متوجه می‌شویم که پیکسل دوباره فعال شده است. هیچ علم دقیقی در مورد این موضوع وجود ندارد، به همین دلیل است که یافتن راه حل مشخص برای مشکل بسیار پیچیده است.

 

یک چیز مسلم است، تغییر صفحه نمایش تلویزیون فرآیندی است که به طور کلی تقریباً به اندازه خرید یک صفحه تلویزیون جدید گران است و بایستی توسط تعمیرکار تلویزیون انجام شود میتوانید با تماس با ما درخواست اعزام تعمیرکار تلویزیون در کرج را به محل و ادرس خودتان اعلام نمایید .

 

 

ناهنجاری های پیکسل و پیکسل های سوخته و گیرکرده

 

دو نوع پیکسل غیرعادی وجود دارد: سوخته(مرده) و گیر کرده. پیکسل سوخته پیکسلی است که یا فقط سیاه (به نام “پیکسل مرده”) یا فقط سفید (به نام “پیکسل داغ”) شناخته میشوند.

پیکسل‌های سوخته یا مرده (همیشه سیاه) توسط ترانزیستورها در الکترودها ایجاد می‌شوند که در موقعیت «روشن» (برای نمایشگرهای TN) یا «خاموش» (برای IPS) قرار دارند. به این ترتیب، هیچ نوری از آن عبور نمی کند و باعث می شود پیکسل به طور دائم سیاه نمایش داده شود.

پیکسل های داغ (همیشه سفید) توسط ترانزیستورها در الکترودها ایجاد می شوند که در موقعیت “خاموش” (برای نمایشگرهای TN) یا “روشن” (برای IPS) قرار دارند. این اجازه می دهد تا تمام نور از لایه RGB عبور کند، بنابراین تمام سفید نمایش داده می شود.

پیکسل های گیر کرده داستان کاملا متفاوتی دارند: آنها توسط دو گزینه ممکن ایجاد می شوند:

الف) یا ترانزیستوری که همیشه “روشن” است،

یا

ب) نقص ساخت، که در آن لایه RGB  پنل مشکل دارد

به طور معمول، زمانی که ترانزیستور انرژی کافی دریافت نمی کند، نور از آن نقطه به لایه RGB می رسد. این باعث می‌شود که پیکسل به‌طور دائم به رنگی که تا آن نقطه نمایش داده می‌شود نمایش داده شود، تا زمانی که قدرت کافی برای نمایش داشته باشد.

پیکسل های سوخته یا مرده به دلیل ماهیت ظاهری خود، به احتمال زیاد در طول زمان خود را ثابت نمی کنند. با این حال، گزارش شده است که پیکسل های گیر کرده از طریق استفاده ناپدید می شوند.

چندین روش برای خلاص شدن از شر آنها وجود دارد. بهتر است برای بررسی دقیق تر مشکلات مربوط به پیکسل ها با نمایندگی تعمیر تلویزیون های سامسونگ در کرج تماس  یا در صفحه اصلی فرم انلاین درخواست مشاوره و تعمیر را پر نمایید تا ما نسبت به اعزام تعمیرکار تلویزیون در کرج به آدرس مشتری اقدام نماییم

 

 

درخواست شما با موفقیت ثبت شد!

به زودی همکاران ما جهت پیگیری مشکل با

شما تماس خواهند گرفت .

مشاوره با تعمیرکار تلویزیون