کرج، منطقه ۹، بلوار طالقانی جنوبی برج طالقانی
پشتیبانی: 09200595596
پشتیبانی: 09981595595

رفع نقص خاموش و روشن شدن تلویزیون توسط تعمیرکار تلویزیون در کرج

ادمین 22 بهمن 1401 بدون دیدگاه

آیا تلویزیون شما به راه اندازی مجدد ادامه می دهد؟ آیا بیشتر از سریال های مورد علاقه خود، بخش راه اندازی و خاموش شدن صفحه را می بینید؟ ریست شدن و خاموش و روشن شدن تلویزیون یکی از مشکلات رایج در تلویزیون های led و lcd میباشد پس نوبت به بررسی 5 راه حل موجود در این مقاله می رسد.با ما باشید با رفع نقص خاموش و روشن شدن تلویزیون توسط تعمیرکار تلویزیون در کرج

اگر تلویزیون شما به راه اندازی مجدد ادامه می دهد موارد زیر را امتحان کنید

کابل های برق خود را چک کنید
تلویزیون را دوباره راه اندازی کنید
تلویزیون را به حالت کارخانه بازنشانی کنید
نرم افزار خود را به روز کنید
دستگاه متصل به کابل HDMI خود را بازنشانی کنید

 

آیا آماده هستید تلویزیون خود را از یک  چرخه روشن و خاموش خارج کنید؟ پس چرا نگاهی به برخی از این اصلاحات با جزئیات بیشتر در زیر نمی اندازید؟

اگر در حین تماشای برنامه مورد علاقه‌تان تلویزیون شما همچنان خاموش می‌شود، نترسید. خاموش شدن یا راه اندازی مجدد تلویزیون به خودی خود طبیعی است.

دلایل فنی کمی وجود دارد که چرا ممکن است این اتفاق بیفتد. منبع تغذیه نامنظم یا تنظیمات نادرست از دلایل اصلی خاموش شدن تلویزیون است. یا در بدترین حالت ممکن است خازن یا هر جزء دیگر روی مادربرد تلویزیون شما خراب شود و ممکن است با این مشکل مواجه شوید.

در هر صورت، پس از مطالعه این مقاله، قادر خواهید بود به مشکل پی ببرید و آن را عیب یابی کنید.

 

قبل از رفتن به بخش رفع مشکل، اجازه دهید به دلایلی اشاره کنیم که چرا تلویزیون شما به خودی خود خاموش می شود:

پریز برق معیوب
مشکلات مربوط به کنترل تلویزیون
تنظیمات خواب را فعال کرد
ویژگی CEC
حملات ویروسی
نرم افزار تلویزیون قدیمی

 

چگونه خاموش شدن مداوم تلویزیون را برطرف کنیم؟

اگر تلویزیون شما مدام خاموش می شود، ممکن است قسمت جالب برنامه تلویزیونی یا یک فیلم خود را از دست بدهید. شما مطمئناً این را نمی خواهید بنابراین، شما باید آن را در اسرع وقت تعمیر کنید. عیب یابی این مشکل تا زمانی که خود تلویزیون شما مشکل جدی نداشته باشد، کار مهمی نیست.

در اینجا، ما لیستی از 9 راه حل را گردآوری کرده ایم که اگر تلویزیون شما مدام خاموش می شود، می توانید آنها را اعمال کنید. بیایید درست وارد آن شویم.

پریز برق را عوض کنید

اولین کاری که می توانید هنگام خاموش شدن تلویزیون خود انجام دهید این است که منبع برق را که به آن وصل شده است بررسی کنید. احتمالاً سیم پسوندی که استفاده می‌کنید ممکن است به درستی روی کانکتور مناسب نباشد. یا ممکن است پریز برق سیم آسیب دیده باشد.

اگر از یک سرکوب کننده برق استفاده می کنید، نوسانات برق ممکن است باعث شود تلویزیون شما به طور غیر منتظره خاموش شود. سعی کنید سیم کشش را عوض کنید یا کابل برق را مستقیماً به پریز برق دیوار خود وصل کنید. همچنین، بررسی کنید که آیا مشکل با برداشتن سرکوبگر افزایش یافته است یا خیر.

کنترل از راه دور تلویزیون خود را بررسی کنید
ریموت تلویزیون شما نیز می تواند مقصر باشد. ممکن است دکمه پاور گیر کند و سیگنال های خاموش شدن را به تلویزیون بدهد. مطمئن شوید که روی ریموت خود ننشینید. آن را در جای دیگری قرار دهید که ناخودآگاه کلیدها را فشار ندهید. علاوه بر این، اگر سطح باتری کم باشد یا در شرف از بین رفتن باشد، گاهی اوقات ممکن است سیگنال های اشتباهی به تلویزیون ارسال کند و باعث خاموش شدن آن شود.

باتری را عوض کنید و ببینید که آیا مشکل همچنان وجود دارد یا خیر. می توانید گیرنده سیگنال تلویزیون خود را بپوشانید تا بررسی کنید که آیا کنترل از راه دور باعث مشکل خاموش شدن شده است یا خیر.

تنظیمات خواب را بررسی کنید
امروزه تقریباً هر تلویزیون دارای ویژگی است که به شما امکان می دهد تلویزیون خود را پس از مدت زمان مشخصی غیرفعال شد، به طور خودکار خاموش کنید. یا اگر می‌خواهید تلویزیون شما بعد از به خواب رفتن خاموش شود، می‌توانید زمان را به صورت دستی تنظیم کنید. به عنوان مثال، اگر تلویزیون شما بعد از 10 دقیقه روی حالت خواب تنظیم شود، تلویزیون شما پس از هر 10 دقیقه خاموش می شود.

ممکن است شما یا یکی از اعضای خانه تان به طور تصادفی تنظیمات خواب اشتباهی را تنظیم کرده باشید و ممکن است با این مشکل مواجه شده باشید. تنظیمات خواب خود را بررسی کنید و آنها را غیرفعال کنید. ما مراحل غیرفعال کردن تنظیمات خواب را برای چند مدل تلویزیون در زیر فهرست کرده ایم:

در تلویزیون سونی براویا

روی دکمه منو روی کنترل از راه دور خود کلیک کنید.
به Settings > Preferences بروید
تنظیمات > ساعت / تایمرها را انتخاب کنید
راه اندازی تایمرهای ساعت سونی براویا
تایمر خواب را روی خاموش قرار دهید.
در TCL Android TV

به نماد تنظیمات در تلویزیون خود بروید.
Device Preferences > Screen Saver را انتخاب کنید.
در منوی محافظ صفحه، تایمر خواب را انتخاب کنید.
تایمر خواب تلویزیون tcl
خاموش را انتخاب کنید.
گزینه های زمان تلویزیون tcl
وای فای را قطع کنید
اگر دستگاه های هوشمندی مانند الکسا دارید که از طریق Wi-Fi به تلویزیون خود متصل هستند، می توانند تلویزیون شما را نیز خاموش کنند. آنها از فناوری سنتز گفتار استفاده می کنند، صدای شما را تجزیه و تحلیل می کنند و گاهی اوقات اگر به طور تصادفی در مورد خاموش کردن تلویزیون خود صحبت کنید، ممکن است خاموش شود.

به همین ترتیب، روال‌های هوشمند در الکسای شما نیز می‌توانند باعث این مشکل شوند. می‌توانید با روتین‌های هوشمند، الکسا را به انجام یکسری کارها اختصاص دهید. به عنوان مثال، اگر تنظیم شود که هر دستگاه متصل به آن را در ساعت 9 شب خاموش کند، در آن زمان همه چیز مانند چراغ های هوشمند و تلویزیون را خاموش می کند. می توانید قبل از پیکربندی مجدد تنظیمات الکسا، تلویزیون خود را از Wi-Fi جدا کنید.

مراحل قطع اتصال Wi-Fi ممکن است بسته به مدل تلویزیون متفاوت باشد. اما اکثر آنها مراحل مشابهی دارند.

صفحه اصلی > تنظیمات > شبکه و اینترنت را انتخاب کنید
گزینه Wi-Fi را خاموش کنید.
وای فای سونی گوگل تی وی را خاموش کنید
ویژگی CEC را غیرفعال کنید

بسیاری از کاربران گزارش دادند که ویژگی فعال CEC (کنترل الکترونیک مصرف کننده) دلیل خاموش شدن غیرمنتظره تلویزیون آنها بوده است. کاری که CEC انجام می دهد این است که دستگاه های متصل به تلویزیون شما را از طریق پورت HDMI قادر می سازد آن را کنترل کنند.

اگر یک دستگاه HDMI را به تلویزیون پشتیبانی شده از CEC خود متصل کنید و آن را روشن کنید، به طور خودکار تلویزیون را روشن می کند و حالت ورودی را به دستگاه مربوطه تغییر می دهد. گاهی اوقات، این ویژگی ممکن است عملکرد نامناسبی داشته باشد و باعث خاموش شدن تلویزیون شما شود. ابتدا، ویژگی CEC را در تلویزیون خود غیرفعال کنید. اگر مشکل را حل نکرد، آن را در دستگاه خارجی نیز غیرفعال کنید.

به راحتی می توانید ویژگی CEC را از تنظیمات تلویزیون خود غیرفعال کنید. با این حال، بسته به تولید کنندگان تلویزیون مانند Sony TV – Bravia Sync و Samsung TV – Anynet+ نام متفاوتی دارند.

تلویزیون خود را برای ویروس اسکن کنید

در صورتی که همچنان ایراد پا برجا بود بهتر است با ما برای اعزام تعمیرکار تلویزیون در کرج برای تعمیر تلویزیون خود هماهنگی نمایید

 

 

 

5 راهکار رفع و تعمیر مشکل خاموش و روشن شدن مکرر تلویزیون

آیا تلویزیون شما در چیزی گیر کرده است که برخی آن را حلقه بوت می نامند؟ دائماً روشن می شود و بدون اینکه بتواند صفحه دیگری را بارگیری کند خاموش می شود. شاید برای خود یک نوشیدنی گرم درست کرده باشید و برگردید و هنوز هیچ بهبودی نداشته باشید. شما آن را یک ساعت رها کرده اید تا به برخی از کارها بپردازید و برگشته اید، اما هنوز در حال چرخش است.

اگر تلویزیون شما در یک حلقه خاموش و راه اندازی گیر کرده است، چه کاری می توانید انجام دهید؟ به 5 راه حل زیر نگاهی بیندازید که به شما کمک می کند چرخه یکنواخت را بشکنید و به برنامه های مورد علاقه خود بازگردید.

شماره 1 کابل های برق خود را بررسی کنید

بنابراین، اجازه دهید با یکی از ساده‌ترین راه‌حل‌ها شروع کنیم. یعنی بررسی کنید که کابل های برق و سایر اتصالات به درستی وارد شده باشند. اگر کابل های برق شما به درستی به تلویزیون یا پریز دیواری فشار نیاورند، ممکن است با مشکلات راه اندازی مواجه شوید.

در اینجا کاری است که باید انجام دهید.

با استفاده از کلید پاور تلویزیون را خاموش کنید.
کابل برق تلویزیون را بررسی کنید و مطمئن شوید که در سوکت آن محکم است
مطمئن شوید که دوشاخه تلویزیون به برق به طور ایمن وارد شده است
بررسی کنید که سیم‌های برق اطراف دوشاخه یا جایی که سیم‌ها معمولاً خم می‌شوند آسیبی نداشته باشد. اگر سیم ها آسیب دیده اند، باید آنها را تعمیر کنید.
سعی کنید تلویزیون را روشن کنید. اگر به راه‌اندازی مجدد حلقه ادامه می‌دهد، به سایر رفع‌های این مقاله بروید.

شماره 2 تلویزیون را دوباره راه اندازی کنید

اگر کابل های برق خود را بررسی کرده اید اما همچنان مشکل دارید، زمان آن رسیده است که تلویزیون خود را مجدداً راه اندازی کنید. حالا، می دانم که مسخره به نظر می رسد، آیا تلویزیون از قبل به اندازه کافی دوباره راه اندازی نشده است؟ اما، انجام یک تنظیم مجدد کامل تلویزیون ممکن است تمام چیزی باشد که برای بازگشت به دنده نیاز دارد.

راه اندازی مجدد تلویزیون ساده است. در اینجا نحوه راه اندازی مجدد هر مدل یا ساخت تلویزیون آمده است.

با استفاده از دکمه پاور کنترل از راه دور، تلویزیون را خاموش کنید
کابل برق را از تلویزیون جدا کنید. دو دقیقه صبر کنید.
کابل برق را دوباره به تلویزیون وصل کنید
سعی کنید تلویزیون را روشن کنید. اگر به راه‌اندازی مجدد حلقه ادامه می‌دهد، راه‌حل‌های دیگر را در این مقاله امتحان کنید.

شماره 3 تلویزیون را به حالت Factory Reset کنید

System-update-on-tv

بازنشانی کارخانه ای تلویزیون شما می تواند به آن کمک کند تا آنچه را که مجبور به راه اندازی و خاموش شدن آن شده است حذف کند. این ممکن است یکی از موارد زیر باشد.

داده های باقی مانده از برنامه های حذف شده
اشکالات ناشی از برنامه های خراب
مشکلات حافظه
باید به خاطر داشته باشید که بازنشانی به تنظیمات کارخانه، تمام اطلاعات تلویزیون شما را پاک می کند. بنابراین، قبل از انجام بازنشانی کارخانه، برخی از داده‌های برنامه‌های Google خود را ذخیره کنید. می توانید این کار را با همگام سازی آنها با حساب Google خود انجام دهید.

هنگامی که تمام اطلاعات مهم خود را ذخیره کردید، برای انجام بازنشانی کارخانه آماده خواهید بود. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

“Home” را روی کنترل از راه دور فشار دهید
به “تنظیمات” بروید
«Device Preferences» یا «Storage and Reset» را انتخاب کنید. (گزینه ها بسته به تلویزیون شما متفاوت خواهد بود.)
“بازنشانی کارخانه” را انتخاب کنید.
سپس تلویزیون شما از شما می‌پرسد که آیا می‌خواهید بازنشانی کارخانه را ادامه دهید. برای ادامه “OK” را فشار دهید.
پس از تکمیل تنظیم مجدد، سعی کنید تلویزیون را روشن کنید. اگر به راه‌اندازی مجدد حلقه ادامه می‌دهد، راه‌حل‌های دیگر را در این مقاله امتحان کنید.

شماره 4 نرم افزار خود را به روز کنید

در اینجا مراحلی وجود دارد که برای به روز رسانی نرم افزار تلویزیون خود نیاز دارید.

دکمه “Home” را روی کنترل تلویزیون خود فشار دهید
به “تنظیمات” بروید
“پشتیبانی” را انتخاب کنید
“Software Update” یا “System Update” را انتخاب کنید. (گزینه ها بسته به تلویزیون شما متفاوت خواهد بود). سپس تلویزیون شما برای به روز رسانی های موجود اسکن می کند.
پس از اسکن، باید بتوانید «اکنون به‌روزرسانی» را انتخاب کنید. این باعث می شود که به روز رسانی نرم افزار شروع شود.

شماره 5 دستگاه متصل به کابل HDMI را بازنشانی کنید

کابل HDMI شما می تواند دلیل گیرکردن تلویزیون شما در چرخه روشن و خاموش کردن برق باشد. اگر مشکلی در یکی از برنامه های متصل به تلویزیون وجود داشته باشد، ممکن است روشن شدن آن را سخت کند.

برای حل این مشکل، باید دستگاه متصل به کابل HDMI خود را ریست کنید. پس از تنظیم مجدد دستگاه، سعی کنید تلویزیون را روشن کنید.

آیا برخی از راه حل های دیگر را در این مقاله امتحان کرده اید اما هنوز در حال مبارزه هستید؟ سپس باید به برخی از دستورالعمل های خاص تری که در راه است نگاهی بیندازید.

در صورتی که موارد بالا نتوانست مشکل شما را حل کند بهتر است با تعمیرکاران تلویزیون در کرج در نمایندگی کام سرویس نمایندگی تعمیر تلویزیون های سامسونگ در کرج تماس حاصل فرمایید

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مجرب ترین تعمیرکاران تلویزیون در کرج و تهران در کام سرویس
کام سرویس نمایندگی تعمیرات تلویزیون های الجی و سامسونگ
هفت روز هفته 24 ساعته | تلفن پشتیبانی:09981595595
کرج استان البرز، کرج، منطقه ۹، بلوار طالقانی جنوبی برج طالقانی
تمام حقوق این سایت متعلق به کام سرویس ایران می باشد. ©
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x