کرج، منطقه ۹، بلوار طالقانی جنوبی برج طالقانی
پشتیبانی: 09200595596
پشتیبانی: 09981595595

رفع نقاط تاریک در هر صفحه تلویزیون توسط تعمیرکار تلویزیون در کرج

ادمین 18 تیر 1401 بدون دیدگاه

آیا لکه های ابری و تاریک روی تلویزیون LCD خود دارید؟ پس 6 راه برای رفع نقاط تاریک در هر صفحه تلویزیون را در این مقاله پیدا خواهید کرد!

صفحه نمایش را تمیز کنید
تنظیمات نور پس زمینه را تنظیم کنید
تنظیم سنسور نور را روشن کنید
تنظیم صرفه جویی در مصرف انرژی را به کم یا زیاد تغییر دهید
پیچ های پشت تلویزیون را باز کنید

رفع نقاط تاریک ابری در هر صفحه تلویزیون

1 صفحه را تمیز کنید

Cleaning-tv

از بین بردن نقاط تیره ابری در تلویزیون شما نباید پیچیده باشد. این امر به ویژه در صورتی صادق است که لکه ها به دلیل موارد زیر ایجاد شده باشند

تجمع گرد و غبار
مواد خارجی به صفحه تلویزیون چسبیده است
در این صورت، تمیز کردن صفحه نمایش، آن را به حالت اولیه باز می‌گرداند. این به شما امکان می دهد بدون مشکل نمایشگر تلویزیون تماشا کنید.

 نحوه تمیز کردن صفحه تلویزیون بدون خراش

پیشنهاد  تیمی از تعمیرکار تلویزیون در تهران و تعمیرکار تلویزیون در کرج این است که  تلویزیون را خاموش کنید و آن را از برق بکشید. (هرگز صفحه تلویزیون را در حالی که روشن است فشار ندهید).
از 100% پنبه یا پارچه میکروفیبر برای پاک کردن صفحه نمایش استفاده کنید. در خطوط مستقیم پاک کنید. از بالای صفحه به پایین پاک کنید.
با حرکات دایره ای روی هر لکه سختی فشار دهید تا لکه ها پاک شوند
مرحله 2 را تا زمانی که لکه ابری را از بین ببرید تکرار کنید
آیا دوست دارید یک ویدیوی چگونه تماشا کنید؟ سپس در اینجا یک آموزش تمیز کردن سریع صفحه تلویزیون وجود دارد که به شما در مورد LCD خود کمک می کند.

اگر سعی کرده باشید صفحه تلویزیون خود را تمیز کنید، اما همچنان می توانید نقاط تاریک ابری را ببینید، چه؟ سپس مطمئن شوید که به سایر ترفندهای این مقاله که به شما کمک می کنند نگاهی بیندازید

2 تنظیمات نور پس زمینه را تنظیم کنید

نور پس زمینه تلویزیون LCD شما طوری تنظیم شده است که صفحه نمایش شما را تا حد امکان روشن کند. این معمولا در اکثر محیط های تماشای تلویزیون به خوبی کار می کند. اما این می تواند تماشای تلویزیون را در شرایط زیر ناراحت کند

شما در یک اتاق تاریک در حال تماشای تلویزیون هستید
شما بدون منبع ورودی ویدیو به صفحه نگاه می کنید
صفحه تلویزیون خالی است و شما در یک اتاق کم نور هستید
هر یک از این شرایط می تواند باعث شود که روشنایی تلویزیون شما ناهموار به نظر برسد. این اغلب به این دلیل است که تضاد بین محیط و صفحه نمایش شما بسیار زیاد است. این ممکن است کدر شدن صفحه نمایش را نشان دهد. بنابراین اگر تنظیمات نور پس‌زمینه تلویزیون شما را از لذت بردن از سرگرمی‌های HD باز دارد، چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

اینها مراحلی هستند که برای تنظیم نور پس زمینه تلویزیون خود نیاز دارید

دکمه “منو” را در تلویزیون خود فشار دهید
به تنظیمات تصویر خود بروید
تنظیم نور پس زمینه را با افزایش های کوچک کاهش دهید. این کار را تا زمانی انجام دهید که کدر شدن صفحه از بین برود یا به طور قابل توجهی محو شود.
هنگام تماشای برنامه های معمولی خود صفحه نمایش را تست کنید. اگر تاریک به نظر می رسد ناراحت کننده است، روشنایی را کمی افزایش دهید.

3 تنظیم سنسور نور را روشن کنید

آیا هنگام تماشای تلویزیون در شب، نمایشگر تلویزیون شما بی جهت روشن به نظر می رسد؟ پس این می تواند دلیل اصلی دیدن نقاط تاریک ابری روی صفحه نمایش باشد.

اما چه چیزی می تواند مشکل را برطرف کند؟ سنسور نور در تلویزیون شما روشنایی تلویزیون شما را با توجه به میزان نور اتاق کم و زیاد می کند. اگر در اتاق تاریک است، روشنایی باید به طور خودکار کاهش یابد. اگر در اتاق روشن است، روشنایی باید افزایش یابد. این تنظیمات قرار است بدون توجه به زمان روز، آن تجربه سینمایی عالی را به شما ارائه دهد.

اگر تنظیمات سنسور نور خودکار تلویزیون شما خاموش است، باید آنها را روشن کنید. این می تواند به شما کمک کند مشکل صفحه ابری خود را حل کنید.

در اینجا راهی برای رفع مشکل سنسور نور تلویزیون وجود دارد

دکمه “Menu” را روی کنترل تلویزیون خود فشار دهید
به تنظیمات تصویر یا منوی تنظیمات بروید
روی تنظیمات “حسگر نور” خود کلیک کنید
اگر تنظیم خاموش است، آن را روشن کنید
هنگام تماشای تلویزیون با چراغ های روشن و خاموش، صفحه نمایش را تست کنید. کدر شدن باید ناپدید شود. اگر به نظر می رسد روشنایی تلویزیون شما با تغییر نور تغییر نمی کند، ممکن است سنسور شما مشکل داشته باشد.

4 تنظیمات صرفه جویی در مصرف انرژی را به کم یا زیاد تغییر دهید

تنظیم تنظیمات صرفه جویی در مصرف انرژی نیز به رفع نقاط ابری تلویزیون شما کمک می کند. حالت ذخیره انرژی با کاهش روشنایی صفحه تلویزیون شما به صرفه جویی در مصرف انرژی کمک می کند.

اگر صفحه شما نقاط ابری را نشان می دهد، روشن کردن حالت صرفه جویی در مصرف انرژی ممکن است مفید باشد. این ممکن است زمانی که در یک اتاق تاریک تلویزیون تماشا می کنید بسیار مفید باشد. (ناگفته نماند که این به کاهش قبض برق شما نیز کمک می کند).

این کاری است که می توانید برای تغییر تنظیمات صرفه جویی در مصرف انرژی انجام دهید

دکمه “Menu” را روی کنترل تلویزیون خود فشار دهید
به منوی تنظیمات خود بروید
حالت صرفه جویی در مصرف انرژی را انتخاب کنید. حالت را از “Low” به “High” یا “High” به “Low” تغییر دهید. این باید صفحه نمایش را متعادل کند.
هنگام تماشای تلویزیون صفحه نمایش را تست کنید. ابری باید ناپدید می شد.

5 پیچ های پشت تلویزیون را باز کنید

بنابر بررسی تیمی از تعمیرکار تلویزیون در تهران و تعمیرکار تلویزیون در کرج یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود تلویزیون‌های LCD در طول زمان دچار مشکلات تصویری شوند این است که اغلب بیش از حد سفت می‌شوند. این باعث ایجاد ناهمواری در نور پس زمینه می شود که خود را به صورت تکه های ابری روی صفحه نمایش نشان می دهد.

چگونه می توانید این مشکل را برطرف کنید؟ یک پیچ گوشتی بردارید و در مرحله 1 با من ملاقات کنید

تلویزیون را خاموش کنید و آن را از برق جدا کنید
پیچ های لبه بالایی پشت تلویزیون را باز کنید. آنها را حذف نکنید، بلکه یک ¼ نوبت به آنها بدهید.
تلویزیون را دوباره به برق وصل کنید و روشن کنید
صفحه نمایش را برای ابری شدن تست کنید. اگر بهبود نیافت، تلویزیون را خاموش کنید و آن را وصل کنید و دوباره پیچ ها را ببندید.

6 پشت تلویزیون را پشتیبانی کنید

آخرین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید تلویزیون شما به خوبی پشتیبانی می شود. اگر تلویزیون ال سی دی شما زیاد جابجا شود یا اغلب حمل و نقل شود، مشکل ابری ممکن است افزایش یابد. شما باید تلویزیون خود را در جایی تنظیم کنید که جابجا نشود.

7 تماس با نمایندگی تلویزیون سامسونگ و در تهران

در صورتی که با روش های فوق الذکر مشکل لکه ها و سایه های سیاه روی تلویزیون سامسونگ یا شما برطرف نشد احتمالا با مشکل خرابی بک لایت مواجه هستید بهتر است با نمایندگی تعمیر تلویزیون و سامسونگ در کرج و تعمیرکار تلویزیون در کرج تماس با 09200595596 یا ثبت درخواست انلاین انجام دهید

2 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مجرب ترین تعمیرکاران تلویزیون در کرج و تهران در کام سرویس
کام سرویس نمایندگی تعمیرات تلویزیون های الجی و سامسونگ
هفت روز هفته 24 ساعته | تلفن پشتیبانی:09981595595
کرج استان البرز، کرج، منطقه ۹، بلوار طالقانی جنوبی برج طالقانی
تمام حقوق این سایت متعلق به کام سرویس ایران می باشد. ©
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x