لوگو کام سرویس

تعمیر فوری تلویزیون در کرج در محل (منزل)

تعمیر سوختگی بک لایت تلویزیون در کرج

 

تعمیر سوختگی بک لایت تلویزیون در کرج

سوختگی بک لایت ها بیشترین آمار خرابی های تلویزیون را در تلویزیون ها ال ای دی (led) و   ال سی دی (lcd) و همچنین پلاسما به خود اختصاص داده است ,ما در کام سرویس مرکز تعمیر تلویزیون در کرج ,تعمیر سوختگی بک لایت تلویزیون را در کرج با  استفاده از بک لایت های اصلی که عمر مفید بالا و کیفیت تصویر عالی دارند , ارائه می نماییم.

بک لایت تلویزیون چیست؟

تصویر بک لایت سالم

بک‌لایت یا نور پس‌زمینه تلویزیون یک تکنولوژی است که برای روشن کردن صفحه نمایش تلویزیون‌ها، نمایشگرهای مایع (LCD)، OLED، یا دیگر فناوری‌های نمایشگر استفاده می‌شود. این نور پس‌زمینه معمولاً از چندین منبع نور LED (Light Emitting Diode) تشکیل شده است.

اگرچه انواع مختلف نمایشگرها ممکن است از تکنولوژی‌های مختلفی برخوردار باشند، اما بک‌لایت اصطلاحاً برای نمایشگرهای LCD به کار می‌رود. در تلویزیون‌های LCD، لایه‌های مختلف پیکسل با استفاده از فیلترها و مایعات تغییر شکل می‌دهند تا نور را از بک‌لایت عبور داده و تصویر را ایجاد کنند.

از جمله انواع بک‌لایت می‌توان به مدل‌های Direct LED، Edge LED و Full-Array LED اشاره کرد. هرکدام از این مدل‌ها با توجه به جایگاه LED‌ها در صفحه نمایش و توزیع نور، ویژگی‌های مختلفی دارند.

علایم و نشانه های سوختن بک لایت تلویزیون چیست؟

  • قطع شدن تصویر و سیاه شدن تصویر تلویزیون در حالی که تلویزیون صدا دارد
  • ظاهر شدن لوگوی تلویزیون و  سپس قطع شدن تصویر و خاموش شدن تلویزیون
  • تاریک شدن  و سیاه شدن بخشی از تصویر تلویزیون بصورت تکه ای
  • ایجاد نقاط تاریک و هاله های سیاه در تصویر تلویزیون
  • ایجاد نقاط نورانی و درخشان  در تصویر  تلویزیون
  • قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون و رفت و برگشت تصویر

چرا تلویزیون من صدا دارد تصویر ندارد؟

سوختگی بک لایت میتواند  سبب شود که تلویزیون تصویر نداشته و فقط صدا داشته باشد و در صورتی که بخشی از تصویر سیاه و تاریک شده باشد در اصل بخشی از بک لایت ها در ان قسمت تلویزیون دچار سوختگی شده و نور لازم به سمت پنل داده نمیشود , بک لایت جزو قطعات مصرفی بوده و عمری متوسطی بین 6 سال  تا 8سال براساس استفاده متوسط و استفاده متوسط به بالا در حدود روزی 10 الی 15  ساعت داشته باشد.

گرچه بک لایت های غیر اصل و بی کیفیت با متوسط کارکرد روزانه تلویزیون در حدود 12 ساعت میتواند کمتر از یکسال باشد.

روش و نحوه تعمیر سوختگی بک لایت تلویزیون چگونه است؟

سوختگی بک لایت در تلویزیون‌های LED و LCD اغلب به دلیل مشکلات در سیستم روشنایی (بک لایت) ناشی از علل مختلف می‌باشد.

از نشانه ها و علایم سوختن بک لایت در تلویزیون های سامسونگ میتوان به تاریک و سیاه شدن بخش یا قسمتی از تصویر یا تاریک شدن کل یا تمامی تصویر و حالتی که در ان صدا وجود دارد اما تصویر ندارد اشاره کرد.

باید به این نکته توجه کرد که تعویض بک لایت ها نیاز به تخصص دارد لذا از تعویض خودسرانه بک لایت ها که میتواند باعث شکستگی پنل شود خودداری کرد و تعمیرکاران تلویزیون در کام سرویس در تعمیرگاه تلویزیون در کرج تعویض بک لایت ها را برای انواع تلویزیون ها با بهترین بک لایت های اصلی و اورجینال در حضور شما در سراسر کرج و البرز انجام میدهند.

لزوم استفاده از بک لایت اصلی در تعمیر خرابی تاریک شدن بخشی از تصویر ارتباط مستقیمی با طول عمر بک لایت و کیفیت تلویزیون دارد.

البته تعمیر این مشکلات به تجربه و دانش فنی نیاز دارد و باید با احتیاط اقدام شود. در ادامه، به برخی از علل احتمالی و روش‌های تعمیر این مشکل می‌پردازم:

خرابی و سوختگی بک لایت ها:

در تلویزیون های ال ای دی و یا ال سی دی اصلی ترین عامل تاریک شدن تصویر تلویزیون یا سیاه شدن کامل و نداشتن تصویر و داشتن صدا سوختگی بک لایت ها بصورت کامل یا بخشی از تصویر میباشد.

خرابی LED یا CCFL:

در تلویزیون‌های LED، ممکن است یک یا چند LED خراب شده باشد که باعث عدم روشن شدن بخش‌های خاص از صفحه نمایش می‌شود. در صورت خرابی یک یا چند LED، آن‌ها باید تعویض شوند. در تلویزیون‌های LCD با بک لایت CCFL، خرابی در لامپ‌های CCFL نیز مشکلات مشابهی ایجاد می‌کند.

خرابی در برد مادر (Mainboard):

برد مادر (Mainboard) کنترل اجزای مختلف تلویزیون از جمله بک لایت است. خرابی در این برد ممکن است باعث عدم فراهم آمدن ولتاژ لازم برای روشنایی بک لایت شود. در صورت خرابی، تعمیر یا تعویض برد مادر ممکن است لازم باشد.

خرابی در برد B+:

برد B+ (Power Supply) وظیفه تأمین ولتاژ مورد نیاز برای بک لایت را دارد. خرابی در این برد ممکن است باعث نقص در تأمین ولتاژ شود. بررسی اتصالات و تعمیر یا تعویض برد B+ می‌تواند به رفع مشکل کمک کند.

خرابی در برد T-Con (Timing Control):

این برد کنترل تایمینگ سیگنال‌های تصویر است. خرابی در آن ممکن است باعث نقص در نمایش تصویر شود. بررسی و تعمیر یا تعویض برد T-Con می‌تواند مشکل را رفع کند.

تفاوت بک لایت اصلی و بک لایت تقلبی (فیک)

در بک لایت اصلی تصویر دارای پس زمینه یکدست میباشد یعنی نور در تمامی تصویر شدت یکسانی دارد ولی در بک لایت فیک یا غیر اصل و بی کیفیت در بعضی از نقاط تصویر در پس زمینه شدت پخش نور متفاوت میباشد و دارای هاله های از نور میباشد.

متوسط عمر بک لایت اصلی تلویزیون در مدل های شاخه ای 10 تا 15 هزار ساعت و در مدل های smd بین 19 تا 26 هزار ساعت می باشد .

در بک لایت های اصلی لکه های در تصویر دیده نمیشود ولنزها دچار زرد شدگی یا کدر شدن نباشدو نور سفید کامل داشته و مایل به زرد نباشد.

در صورتی که تلویزیون شما دچار ایراد بک لایت شده و بخشی از تصویر تاریک شده و یا تلویزیون صدا دارد و تصویر ندارد میتوانید با مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون در کرج تماس بگیرید ما بک لایت های اصلی و اورجینال و با کیفیتی را در تعمیر تلویزیون در کرج بکار خواهیم گرفت .

نشانه های با کیفیت بودن بک لایت

 • پخش نور به صورت صحیح از مهمترین ویژگی های بک لایت با کیفیت میباشد ,در بک لایت ها ی شاخه ای و دارای لنز یا عدسی پخش نور بیشتر مورد بررسی قرار میگیرد و آن نداشتن هاله یا سایه ی اطراف عدسی است.بک لایت های بی کیفیت معمولا این نقص را هستند.
 •  در بک لایت های با کیفیت طراحی به گونه ای میباشد که انتقال گرما در بک لایت در نظر گرفته شده است برای توضیح بیشتر این ویژگی باید بیان کنیم که هر لامپی در اثر ایجاد نور گرما نیز تولید میکند که خود این گرما باعث کوتاه شدن عمر لامپ میشود.
 • شدت تابش نور بک لایت باید کنترل شده باشد و در بک لایت های با کیفیت این موضوع لحاض شده زیرا تابش و نور بیش از اندازه بک لایت میتواند کیفیت تصویر را پایین آورد.
 • بک لایت های با کیفیت معمولا از متریال عالی ساخته میشوند و عمر طولانی دارند

علت سوختن بک لایت تلویزیون چیست؟

 بالا بودن نور زمینه در قسمت تنظیمات

یک موضوع مهم برای افزایش عمر بک لایت تلویزیون تنظیمات نور زمینه می باشد. معمولا در تلویزیون های ال جی تنظیمات نور زمینه بر روی حداکثر قرار دارد. این نور حداکثری باعث فرسایش بک لایت تلویزیون می شود. برای حل این مشکل باید به قسمت تنظیمات تلویزیون بروید و بعد از آن در قسمت تنظیمات صفحه نمایش نور زمینه را تا 70 پایین بیاورید. با انجام این کار عمر بک لایت تلویزیون شما تقریبا دو برابر می شود.

 تاثیر دمای محیط بر کارکرد بک لایت تلویزیون

تمامی لوازم برقی به گرمای بیش از حد محیط واکنش نشان می‌دهند. در مورد تلویزیون هم همین طور است. واجب است برای جلوگیری از خرابی و سوختن بک لایت تلویزیون این دستگاه را در معرض حرارت مستقیم لوازم گرمایشی(رادیاتور،بخاری،هیتر) و مقبل پنجره در مجاورت نور آفتاب قرار ندهید.

مرکز تعمیر و تعویض بک لایت تلویزیون در کرج کجاست؟

کام سرویس به عنوان تعمیرگاه مرکزی تلویزیون در کرج  خرابی بک لایت که موجب میشود  تلویزیون بدون تصویر یا تصویر سیاه و تنها دارای صدا باشد را با تعویض بک لایت اصلی رفع نقص نموده بک لایت های تعویضی این شرکت اورجینال بوده و طبق توضیحات فوق الذکر فاقد هاله های رنگی و یا پس زمینه متمایل به زرد میباشد .

جهت رفع خرابی بک لایت و مشکل تلویزیون بدون تصویر  در کام سرویس برای تمامی مدل های تلویزیون های سامسونگ , سونی , ال جی , ایکس ویژن , شارپ , مارشال , دوو , پارس , شهاب , سام , اسنوا و فیلیپس و سایر برندهادر سراسر استان البرز و گلشهر- گوهردشت -مهرشهر-محمدشهر-جهانشهر-اندیشه فاز 1 و فاز 2- شاهین ویلا -مهرویلا-عظیمیه-حصار-حصارک-ورداورد-پل فردیس- جاده ملارد – گرمدره- شهرک پیام و باغستان با شماره 09200595596 تعمیرگاه مرکزی تلویزیون تماس حاصل نمایید.

 

هزینه تعویض بک لایت تلویزیون در سال 1403

نرخ خدمات تعویض بک لایت تلویزیون در سال 1403 با بک لایت اصلی تلویزیون به شرح ذیل میباشد

تلویزیون 32 اینچ : 1 میلیون الی 1 میلیون و دویست هزار تومان

تلویزیون40 اینچ و  43 اینچ : 2 میلیون تومان

تلویزیون 50 اینچ و 46 اینچ  : 2 میلیون و پانصد هزار تومان

تلویزیون 55 اینچ  : 2 میلیون و هشتصد هزار تومان

تلویزیون 60 اینچ  : تماس

تلویزیون 65 اینچ  : تماس

تلویزیون 75 اینچ  : تماس

درخواست شما با موفقیت ثبت شد!

به زودی همکاران ما جهت پیگیری مشکل با

شما تماس خواهند گرفت .

مشاوره با تعمیرکار تلویزیون