لوگو کام سرویس

تعمیر فوری تلویزیون در کرج در محل (منزل)

وقتی صحبت از انتخاب تلویزیون مناسب برای اتاق شما می شود، معمولاً بزرگتر و نزدیکتر بهتر است در این پست بهترین فاصله نشستن از تلویزیون چقدر است را بررسی می نماییم.

چیزهای زیادی برای تعیین بهترین فاصله دید انجام می شود، و چندین معیار مختلف وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید با ما در تعمیرگاه مرکزی تلویزیون در کرج همراه باشید .

اندازه نه تنها بر قیمت تلویزیون تأثیر می گذارد، بلکه تأثیر زیادی بر کیفیت تصویر در حال مشاهده را نیز دارد.

براساس اطلاعاتی که در اینجا میباشد به استاندار جهانی فاصله تلویزیون از چشم بیینده  براساس نوع تکنولوژی تلویزیون(ال ای دی , اولید , کیو ال ای دی و پلاسما ) و اندازه تلویزیون(32 , 40 ,43, 50 ,55, 65,75) دست خواهید یافت.

 

پیدا کردن فاصله مناسب برای تلویزیون

بهترین فاصله نشستن از تلویزیون اچ دی

اینکه چقدر از تلویزیون خود بنشینید به اندازه و نوع صفحه نمایش شما بستگی دارد. اگر تلویزیون شما یک تلویزیون HD  است، نسبت فاصله اندازه تلویزیون بین 1.5 تا 2.5 برابر عرض قطر صفحه است , که برابر است با:

فاصله چشم تا تلویزیون در تلویزیون های HD

تلویزیون 40 اینچی – باید بین 1.5 متر  تا 3 متر دورتر از صفحه بنشینید.
تلویزیون 43 اینچی – باید بین 1.65 تا 3.5 متر دورتر از صفحه بنشینید.
تلویزیون 50 اینچی – باید بین 2  تا 3.5 متر دورتر از صفحه بنشینید.
تلویزیون 55 اینچی – باید بین 2  تا 3.5 فوت دورتر از صفحه بنشینید.
تلویزیون 60 اینچی – باید بین 2.5  تا 3.5 متر دورتر از صفحه بنشینید.
تلویزیون 65 اینچی – باید بین 2.5  تا 4 متر دورتر از صفحه بنشینید.
تلویزیون 70 اینچی – باید بین 3 تا 5متر دورتر از صفحه بنشینید.
تلویزیون 75 اینچی – باید بین 3 تا 4.5 متر دورتر از صفحه بنشینید.
تلویزیون 80 اینچی – باید بین 3 تا 4 متر دورتر از صفحه بنشینید.
تلویزیون 85 اینچی – شما باید بین 3 تا 5 متر دورتر از صفحه بنشینید.

در مقایسه با تلویزیون‌های HD 1080p، می‌توانید تلویزیون‌های پیشرفته‌تر 4K ULTRA HD را از فاصله کمتری بدون اینکه چشمان خود را خسته کنید یا پیکسل‌ها را ببینید تماشا کنید.

 

 

فاصله ایده‌آل تماشای تلویزیون در تلویزیون‌های 4K Ultra HD بین 1 تا 1.5 برابر قطر صفحه‌نمایش است که برابر است با:

فاصله چشم تا تلویزیون در تلویزیون های 4K

تلویزیون 40 اینچی – باید بین 1 تا 1.5. متر دورتر از صفحه بنشینید.
تلویزیون 43 اینچی – شما باید بین 1 تا 1.6 متر دورتر از صفحه بنشینید.
تلویزیون 50 اینچی – باید بین 1.2 تا 2 متر دورتر از صفحه بنشینید.
تلویزیون 55 اینچی – شما باید بین 1.3 تا 2.1 متر دورتر از صفحه بنشینید.
تلویزیون 60 اینچی – باید بین 1.5 تا 2.28 متر دورتر از صفحه بنشینید.
تلویزیون 65 اینچی – شما باید بین 1.6 تا 2.4 متر دورتر از صفحه بنشینید.
تلویزیون 70 اینچی – باید بین 1.8 تا 2.7 متر دورتر از صفحه بنشینید.
تلویزیون ۷۵ اینچی – باید بین 2.7 تا 3 متر دورتر از صفحه بنشینید.

 محاسبه فاصله دقیق نشستن از تلویزیون براساس نوع و اندازه تلویزیون

 

 

 

 

سایر ملزومات برای قرار دادن تلویزیون

علاوه بر اینکه چقدر از آن فاصله دارید، چیزهای زیادی برای قرار دادن تلویزیون شما وجود دارد. حتما در نظر بگیرید:

زاویه تلویزیون – هرچه مستقیم تر تلویزیون را در مقابل صورت خود قرار دهید، بهتر می توانید تصویر را ببینید و از فشار به چشمان خود جلوگیری کنید. در حالت ایده آل، برای دیدن صفحه نباید بیش از 15 درجه به بالا یا پایین، یا بیش از 40 درجه به چپ یا راست نگاه کنید.
روشنایی – تلویزیون خود را مستقیماً پشت هیچ منبع اصلی نور قرار ندهید. اگر این کار را انجام دهید، سطوح مختلف روشنایی آن چراغ ها و تلویزیون چشمان شما را خسته می کند و حواس شما را از تصویر منحرف می کند.

تعادل – اگر تلویزیونی را روی دیوار یا پایه خود نصب می کنید، مطمئن شوید که از جلو به عقب و از چپ به راست متعادل باشد. وقتی تلویزیون شما متعادل نباشد، تصویر ناهموار خواهد بود. همچنین خطر سقوط صفحه نمایش بیشتر است.

 

 

سایز تلویزیون و فاصله نشستن

جدای از اندازه، مواردی مانند وضوح و حتی قدرت بینایی شما می تواند بر روی دید شما تأثیر بگذارد.

از آنجایی که رزولوشن‌هایی که امروزه یافت می‌شوند تقریباً منحصراً 4k (Ultra HD) هستند، لازم است یک تلویزیون بسیار بزرگ از نزدیک تماشا شود تا عیوب مربوط به وضوح را ببیند. به همین دلیل، می‌توانید نسبت به تلویزیون خود با وضوح‌های پایین‌تر نزدیک‌تر بنشینید و تجربه همه‌جانبه‌تری داشته باشید.

به آن مانند یک سینما فکر کنید: هرچه تلویزیون بیشتر نمای شما را پر کند، احساس غوطه وری بیشتری خواهید داشت.

این بدان معنا نیست که شما بایدکاملا نزدیک  تلویزیون خود بنشینید. داشتن بزرگترین صفحه نمایش ممکن همیشه ایده آل نیست. سیستم بینایی انسان دارای میدان دید کلی افقی حدود 200 درجه است، اگرچه بخشی از آن دید محیطی است.

در حالی که داشتن تلویزیون تا جایی که می‌توانید برای فیلم‌ها منطقی است، همه محتوا برای پر کردن کل میدان دید ساخته نشده است. اگر سعی کنید ورزش را از نزدیک تماشا کنید در حالی که روی یک قسمت از صفحه نمایش ثابت می شود، که به سرعت احساس تهوع می کنید، این بسیار آشکار می شود.

این به طور کلی راهنمایی خوبی است، اما افرادی که از تلویزیون خود بیشتر برای تماشای فیلم استفاده می‌کنند، ممکن است از نشستن کمی نزدیک‌تر برای کسب تجربه‌ای شبیه به تئاتر لذت ببرند. موقعیت “مرجع” SMPTE برای سینماها و توصیه THX حدود 40 درجه است. با این حال، حداقل زاویه دید برای اکثر موارد به خوبی کار می کند، و نشستن در فاصله ای که صفحه نمایش 30 درجه میدان دید افقی شما را پر می کند، برای اکثر افراد راحت است.

همچنین شایان ذکر است که این زاویه فرض می کند که یک فرد مجرد در حال تماشای تلویزیون رو به رو در سطح چشم است. همه چیدمان‌های اتاق نشیمن دقیقاً این شرایط را ندارند، بنابراین بهتر است از این فقط به عنوان یک راهنما استفاده کنید. درباره زوایای دید بیشتر بدانید.

 

وضوح زاویه ای

وضوح زاویه‌ای نقطه‌ای است که در آن چشم می‌تواند جزئیات را در یک تصویر «تحلیل» یا تشخیص دهد.تیم  تعمیرکار تلویزیون در کرج و تعمیرکار تلویزیون در کرج پیشنهاد می کنند که فردی با بینایی 20/20 (یا 6/6 با استفاده از سیستم متریک) می تواند جزئیاتی را که 1/60 درجه از یکدیگر فاصله دارند، تشخیص دهد.

 

برای رزولوشن پایین تر، باید کمی دورتر از حد مطلوب بنشینید تا متوجه پیکسل ها نشوید، در حالی که وضوح 4k و بالاتر آزادی بیشتری به شما می دهد.

به عنوان مثال، نشستن نزدیک یک تلویزیون 1080p می تواند تقریباً شبیه تماشای از طریق درب صفحه نمایش باشد، زیرا می توانید پیکسل های جداگانه را ببینید، حتی اگر یک فیلم HD با کیفیت 1080p پخش می شود.

افزایش فاصله شما با تلویزیون همچنین باعث افزایش تراکم جزئیات می شود و تصویر بهتری تولید می کند. از آنجایی که تلویزیون های 4k دارای چنین تراکم پیکسلی زیادی هستند، بروز این مشکل بسیار دشوارتر است. باید کاملاً به یک تلویزیون نسبتاً بزرگ نزدیک باشید تا پیکسل ها به طور قابل توجهی حواس را پرت کنند.

با تلویزیون‌های 8k، این چگالی بیشتر افزایش می‌یابد و تشخیص ایرادات رزولوشن را سخت‌تر می‌کند مگر اینکه خیلی نزدیک بنشینید. با این حال، این همچنین نقطه ای را کاهش می دهد که در آن تفاوت درک شده در کیفیت تصویر قابل توجه می شود.

از آنجایی که پیکسل‌ها با وضوح 8k متراکم‌تر هستند، باید نزدیک‌تر بنشینید تا واقعاً آن جزئیات را حل کنید. به همین دلیل – به کنار محتوا – 8k واقعاً منطقی است اگر بخواهید یک صفحه نمایش واقعا بزرگ داشته باشید و برنامه ریزی کنید که نزدیک آن بنشینید. درباره تفاوت بین 4k و 8k بیشتر بدانید.

همه آنچه گفته شد، بینایی همه افراد کمی متفاوت است، و اکثر تلویزیون‌ها در حال حاضر حداقل قادر به رزولوشن 4k هستند، بنابراین دقت بینایی واقعاً بهترین راه برای یافتن فاصله مناسب نیست. در عوض باید از آن برای تعیین نزدیک‌ترین فاصله‌ای که می‌توانید به تلویزیون بنشینید بدون محدودیت وضوح آن استفاده کنید.

1 / 1 – optimal-viewing-distance-television-graph-size.png

نمودار را چگونه تفسیر می کنید؟

این نمودار نقطه ای را نشان می دهد که در آن ارتقای وضوح بسته به اندازه و فاصله تا تلویزیون ارزش آن را دارد. هر خط نشان دهنده فاصله دید بهینه برای هر رزولوشن است، اما هر تلویزیونی که در محدوده آن رنگ قرار گیرد برای مشاهده تفاوت در کیفیت تصویر مناسب است.

بنابراین، برای مثال، اگر یک تلویزیون 65 اینچی دارید، فاصله دیدی که در آن چشم می‌تواند جزئیات محتوای 4k را پردازش کند حدود 4 فوت است. با این حال، هر فاصله بین 4 تا حدود 8.5 فوت برای درک تفاوت بین 4k و 1080p در یک تلویزیون 65 اینچی کافی است.

خیلی دور بروید و تصویر با کیفیت 1080p HD یکسان به نظر می رسد.

نمودار نشان می دهد که در یک نقطه خاص، 4k UHD ممکن است ارزش ارتقا را نداشته باشد—مثلاً اگر بیش از 7 فوت دورتر نشسته اید و یک تلویزیون 55 اینچی دارید.

اما در واقع، این نمودار فقط یک راهنما است و از آنجایی که تلویزیون‌های 4k به استاندارد تبدیل شده‌اند، این سؤال که آیا ارزش آن را دارد یا نه یک موضوع بحث‌انگیز است.

در حالی که چشمان شما ممکن است در نقطه‌ای مشخص نتوانند تفاوت را تشخیص دهند، تلویزیون بعدی شما به احتمال زیاد تلویزیون 4k خواهد بود.

دانستن فاصله دید بهینه برای رزولوشن می‌تواند به شما در تعیین تنظیمات اتاق نشیمن کمک کند که از وضوح تلویزیون شما نهایت استفاده را ببرد، اما از آنجایی که وضوح زاویه‌ای تقریباً مشکلی با محتوای UHD نیست، توصیه می‌کنیم از ابزار ماشین حساب خود در بالای صفحه استفاده کنید. صفحه ای که بر اساس میدان دید بهینه است.

نمونه ای از مصنوعات برای وضوح یکسان بسته به فشرده سازی

مصنوعات فشرده سازی
موضوع فشرده سازی نیز وجود دارد. حتی اگر محتوای HD ارائه شده با وضوح بالا را تماشا می کنید، به دلیل الگوریتم فشرده سازی، برخی از مصنوعات وجود خواهد داشت. مصنوعات می توانند به اشکال مختلف مانند نویز، تاری، یا یک تصویر پیکسلی ظاهر شوند (تصویر سمت راست را ببینید).

برخی از مصنوعات حتی ممکن است از دورتر قابل مشاهده باشند، بنابراین در نظر بگیرید که اعداد بالا برای رسانه های غیرفشرده کامل اعمال می شود. اعداد حداقل فاصله ای را نشان می دهند که در آن شما مزیت وضوح را از دست می دهید.

 

 

نزدیکی کامل: یافتن فاصله بهینه تماشای تلویزیون

آیا بزرگتر همیشه بهتر است؟ هنگام خرید یک صفحه نمایش 50 اینچی یا بزرگتر، همیشه احساس غرور و موفقیت وجود دارد. در حالی که صفحه‌های بزرگ‌تر می‌توانند به شما کمک کنند تصویر را بهتر ببینید، این امکان وجود دارد که در اتاق‌های کوچک‌تر استفاده شود.

هنگام خرید یک تلویزیون جدید در فروش، ممکن است منطقی باشد که تلویزیون کوچکتری بخرید که برای بهترین تجربه تماشای مناسب اتاق شما باشد.

کلید یک تجربه تماشای عالی این است که فاصله دقیقی را که باید از تلویزیون بنشینید مشخص کنید. هرچه این کار را بهتر انجام دهید، تصویر بهتر به نظر می رسد و کمتر به چشمان خود فشار می آورید.

انواع مختلف تلویزیون ها را باید از فواصل مختلف مشاهده کرد که بستگی به اندازه و تکنولوژی خاص آنها دارد. اما اگر بتوانید فاصله مناسب را برای مجموعه خود تعیین کنید، مطمئناً از تماشای طولانی مدت لذت خواهید برد.

 

چرا قرار دادن تلویزیون مهم است

فقط به این دلیل که می توانید یک تلویزیون 80 اینچی بخرید، به این معنی نیست که از پول شما به خوبی استفاده می کنید.

یک تلویزیون بزرگتر تنها زمانی تجربه تماشای شما را بهبود می بخشد که فضای کافی در خانه خود داشته باشید تا آن را نصب کنید و به اندازه کافی دور بنشینید. اگر از نزدیک گرفتار هستید، باید با این موارد کنار بیایید:

خستگی چشم – در حالی که این درست نیست که در اثر نشستن بیش از حد به تلویزیون ممکن است نابینا شوید، اما ممکن است به چشمان خود فشار بیاورید.

این نه تنها دردناک است، بلکه باید تماشای مکرر را متوقف کنید تا بتوانید به چشمان خود استراحت دهید و بهبود پیدا کنید. اگر می خواهید فیلم های طولانی و ماراتن های تلویزیونی را بدون وقفه تماشا کنید، باید فاصله مناسب برای صفحه نمایش خود را پیدا کنید.
وضوح تصویر – نشستن بیش از حد از تلویزیون، تشخیص جزئیات را سخت‌تر می‌کند. اما نشستن بیش از حد نزدیک نیز باعث ایجاد مشکلاتی می شود، به خصوص اگر صفحه نمایش قدیمی دارید.

خیلی نزدیک بنشینید و شروع به دیدن پیکسل های تشکیل دهنده هر تصویر خواهید کرد. آن را از یک کارشناس تلویزیون بگیرید: هیچ چیزی سریعتر از این که بفهمید که تصاویر فقط یک دسته از نورهای رنگی هستند، برنامه را خراب می کند.
به خاطر چشمانتان و تجربه تماشایتان، از قرار دادن تلویزیون خود کوتاهی نکنید. مگر اینکه به درستی متوجه شوید، مهم نیست که چقدر برای صفحه نمایش پرداخت می کنید.

 

 

بودجه

شما احتمالاً به چیزی در این فکر می کنید که “مبل من 10 دقیقه از تلویزیون من فاصله دارد، که طبق نمودار به معنای نیاز به تلویزیون 75 اینچی است.!” درست است که اگر می‌خواهید از وضوح‌های بالاتر نهایت استفاده را ببرید، این اندازه ایده‌آل است که باید دریافت کنید. گفته می شود، این ممکن است برای همه امکان پذیر نباشد، که ما را به بودجه می رساند.

قیمت تلویزیون معمولاً به اندازه آن متمایز است. اندازه تنها عامل نیست، زیرا وضوح، نوع پنل و ویژگی‌ها همگی در آن نقش دارند.

به عنوان مثال، با نگاهی به تلویزیون های 65 اینچی، یک OLED مانند LG CX OLED به ناچار بیش از یک تلویزیون LED ارزان قیمت مانند Hisense H8G قیمت خواهد داشت و هر دوی اینها در مقایسه با تلویزیون 8k مانند Samsung Q900TS 8k کاملاً ارزان به نظر می رسند.

QLED. خوشبختانه، با پیشرفت تکنولوژی و در دسترس بودن تلویزیون‌های با وضوح بالاتر، تلویزیون‌های بزرگ‌تر رایج‌تر و در نتیجه مقرون به صرفه‌تر شده‌اند. به راحتی می توانید قیمت های انتخاب های ما را برای بهترین تلویزیون های 65 اینچی، بهترین تلویزیون های 70 تا 75 اینچی و بهترین تلویزیون های 80 تا 85 اینچی مقایسه کنید تا واقعاً تفاوت اندازه را ببینید.

 

 

نتیجه

طبق بررسی برای بهترین فاصله نشستن از تلویزیون  کام سرویس نمایندگی تلویزیون های سامسونگ در کرج  و نمایندگی تلویزیون سامسونگ در کرج ما میدان دید حدود 30 درجه را برای استفاده مختلط توصیه می کنیم.

به طور کلی، توصیه می‌کنیم تلویزیون 4k تهیه کنید، زیرا پیدا کردن تلویزیون‌های با وضوح پایین‌تر سخت‌تر می‌شود. برای اینکه به راحتی بفهمید چه اندازه ای باید بخرید، می توانید فاصله تماشای تلویزیون خود (به اینچ) را بر 1.6 تقسیم کنید (یا از ماشین حساب اندازه تلویزیون ما در بالا استفاده کنید) که تقریباً برابر با زاویه 30 درجه است.

اگر بهترین اندازه خارج از بودجه شماست، فقط بزرگترین تلویزیونی را که می توانید تهیه کنید، تهیه کنید. به هر حال، اینها دستورالعمل هستند، و از آنجایی که اکثر تلویزیون های امروزی 4k هستند، نمی توانید با اندازه ای که برای شما مناسب است اشتباه کنید، به خصوص که کیفیت تصویر نیز بستگی زیادی به محتوا و شرایط مشاهده دارد.

در حالت ایده‌آل، می‌توانید با تهیه تلویزیونی که به اندازه کافی بزرگ باشد، ظرفیت تلویزیون خود را بهینه کنید تا بتوانید تمام جزئیات بصری را که 4k ارائه می‌دهد، بهینه کنید، اما در نهایت، باید هر اندازه که برای شما راحت‌تر باشد، هر اندازه و فاصله که باشد، تماشا کنید. .

 

درخواست شما با موفقیت ثبت شد!

به زودی همکاران ما جهت پیگیری مشکل با

شما تماس خواهند گرفت .

مشاوره با تعمیرکار تلویزیون